Mani ceļojumi

Kalni, siera rituļi un ziemas pasaka: īss ceļojums uz Francijas Alpiem

Delfi portāla ceļošanas sadaļas ''Tūrisma gids'' redaktore, Zane Meistere, dalās savos iespaidos par jaunatklāto slēpošanas kūrortu ''Club Med Les Arcs Panorama'' Francijā. Ja arī Tevi vilina slēpošanas atpūta, iedvesmojies te!

Teksta autors: Zane Meistere / ''Tūrisma gids'' redaktore /

 

Līdz šim ceļojuma galamērķus vienmēr izvēlējos pēc principa "jo siltāk, jo labāk", taču pāris dienas padzīvojot Francijas Alpos, mani uzskati pavisam noteikti mainījās. Arī uz dažām dienām aizmūkot uz mazliet vēsāku vietu nekā Latvijā, var iegūt maksimālu enerģijas lādiņu turpmākam laikam.

Pagājušajā gada izskaņā, pateicoties "Latvia Tours" un "Club Med Les Arcs Panorama", "Tūrisma Gids" bija iespēja pavadīt dažas dienas Francijas Alpos, sajūtot kalnu vilinājumu tik ļoti, ka pamatoti radās sajūta – tur ir jāaizbrauc vēlreiz.

Šajā reizē ceļš līdz galamērķim bija šāds: Rīga – Varšava – Ženēva, bet pēc tam aptuveni trīs stundu brauciens pār robežu no Šveices uz Franciju, dodoties uz kalnu ciematiņu "Bourg Saint Maurice". Jo vairāk tuvojos apmetnes vietai, jo sniegotākas kļuva kalnu virsotnes.

Šo vietu, pēc internetā atrodamajām aplēsēm, par mājām sauc aptuveni septiņi tūkstoši iedzīvotāju, bet, reāli pastaigājot pa pilsētiņas ielām, radās sajūta, ka stipri mazāk. Iespējams tas tā bija tāpēc, ka šis Alpu ciematiņš tendēts galvenokārt uz tūristiem, bet vietējie samukuši pa kaktiem, slēpjoties no apkaimes viesiem, kuru ziemas sezonas plaukumā te nudien netrūkst.

Tiem, kas ar sniega priekiem ir uz "tu", noteikti vēlēsies šajā pusē pavadīt vēl vairāk laika, bet gaisa apošņāšanai ar pāris dienām pilnīgi pietiks. Šajā laikā ir iespējams apskatīt šīs puses zīmīgākās vietas un izbaudīt piedāvātās iespējas.

Kalni, siera rituļi un ziemas pasaka: īss ceļojums uz Francijas Alpiem

Ciematiņu var lieliski iepazīt, dodoties apgaitā uz iknedēļas tirgu. Neatkarīgi no sezonas, tas ik sestdienu priecē gan vietējos, gan arī viesus. Tiesa gan, vasarā, kā mums stāstīja gids, tirdziņa apmēri ir grandiozāki, bet arī ziemā netrūkst patīkamas līksmības sajūtas, ko papildina vīrs, kurš virtuozi spēlē akordeonu.

Kalni, siera rituļi un ziemas pasaka: īss ceļojums uz Francijas Alpiem

Tur sastopami laipni vietējie pārdēvēji, atrodami amatnieku labumi, kā arī izbaudāma īstena garšu buķete. Galdi klāti ar pūdētiem sieriem, vītinātiem gaļas blāķiem un arī dažādiem citiem kārumiem, kas liks sariesties siekalām. Pārdevēji iekārtojušies starp tūristu ieliņām, dažādām kafejnīcām un mazām bodītēm, kuros dzīvība kūsāt kūsā. Te noteikti ir vērts iegriezties, lai nopirktu kādu taustāmu vai baudāmu suvenīru.