Mani ceļojumi

Krievijas vēstures lapas - Pleskava, Puškina kalni un slāvu avota spēks

Kad braucam

Izbraukšana 09.08.2019
Atgriešanās 11.08.2019

Ilgums

3 dienas

Cena

no 110.00
Drukāt!

1. diena
Plkst. 6.00 izbraukšana no Rīgas. Brauciens caur Igaunijas teritoriju. Krievijas robeža. Pirmā pilsēta, kura sagaida mūs Krievijas pusē –  Pečori – viena no vecākajām Pleskavas apgabala pilsētām.  Pleskavas Pečoru klostera apmeklējums. Klosteris pirmsākumos atradās alās, un tā vārdā tika nosaukta arī pilsēta. Jūs redzēsiet klosteri, kas ir lielākais garīgās un kultūras dzīves centrs, lielākais no vīriešu klosteriem ar nepārtrauktu vēsturi vairāku gadsimtu garumā un brīnišķīgu 16.-19. gs. arhitektūras ansambli.  Izborskas cietoksnis – dzeja akmens arhitektūrā. Šeit varēsim pasmelt ūdeni no „Slāvu avota”, kuram piemīt dziedniecisks spēks. Brauciens uz  Pleskavu – vienu no vecākajām un unikālākajām Krievijas pilsētām, kas atrodas divu upju – Pskovas un Veļikajas - satekas vietā.  Kremļa apskates ekskursija. Apmeklēsim pilsētas galvenos simbolus -  Kremli un Trejādības katedrāli. Redzēsim pilsētas galvenās baznīcas un lielāko torni. Brīvs vakars pilsētā. Nakts viesnīcā.

2. diena
Brokastis.  Pleskavas pilsētas apskates ekskursija. Pleskavas varonīgā vēsture sākās ar  Pokrojas torni, kas celts 15. gs. beigās. Tornis ir iekļauts Pokrojas kompleksā, un tas ir Pleskavas vēstures un kultūras mantojuma sarakstā.  Kompleksā ir arī Pokrojas vārti, bastioni, Pokrovas baznīca un piemineklis, kas ir veltīts Pleskavas uzvaras 300. gadadienai. Ekskursijas turpinājumā redzēsim Olgas baznīcu. Ekskursija uz   Mirožskas klostera Spaso-Preobraženskas katedrāli. Tā atrodas uz nelielas pussalas Veļikajas upes krastā, turpat blakus ir pilsētas galvenā pludmale, kur zālītē sauļojas atpūtnieki.  Mirožskas klosterī  tika pārrakstīts un atstāts lielākais piemineklis slāvu literatūrā. Viens no unikālākajiem svētceļnieku galamērķiem ir   Mirožskas klostera Spaso-Preobraženskas katedrāle,  kurā joprojām saglabājušās grieķu meistaru 12. gadsimtā gleznotās Bizantijas stila freskas (klostera apmeklējums ir atļauts tikai sausā laikā). Ekskursijas nobeigumā dosimies ārpus pilsētas. Dosimies kalnā, no kura paveras skaista panorāma uz pilsētu.  Sokoliha kalna galā stalti stāv piemineklis, kas veltīts  Svētajam kņazam Aleksandram Ņevskim. Piemineklis ir veltīts uzvarai pār vācu bruņiniekiem (1242. gada Ledus kaujā). Piedāvājam apmeklēt  Pleskavas vēsturiski arhitektonisko muzejrezervātu „Pogankini Palātas”. Muzejrezervātā ir iespēja redzēt lielu mākslas darbu kolekciju, sudraba kolekciju, vienu no lielākajām svētbilžu kolekcijām un iepazīt Pleskavas vēsturi no tās pirmsākumiem līdz mūsdienām. Brīvais laiks. Nakts viesnīcā Pleskavā.

3. diena
Brokastis. Brīva diena. Pēc vēlēšanās -  ekskursija uz Aleksandra Puškina muzeju-rezervātu Puškina kalnos. Jums būs iespēja doties ciemos uz Aleksandra Puškina ģimenes māju muzejā Mihailovskā.  Mihailovskas muiža ir izvēlēta ne velti – tieši šeit   Aleksandrs Puškins uzrakstīja vairāk nekā simts darbus, tai skaitā „Jevgēnijs Oņegins”, „Es atceros brīnišķīgu mirkli...”  un daudzus citus. Pastaiga   Trigorskas parkā, kuru bieži apmeklēja dzejnieks.  Mihailovskas un Trigorskas muižas apmeklējums.  Svjatogorskas klostera un dzejnieka kapa apmeklējums. Izbraukšana uz Rīgu. Atgriešanās Rīgā - vēlu vakarā.

Cenā iekļauts:
• brauciens ar autobusu (kondicionieris, WC, video un audio);
• grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā;
• ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildu maksu;
• nakšņošana un brokastis 3* viesnīcās, divvietīgos numuros ar ērtībām.

Par papildu maksu:
• piemaksa par vienvietīgu numuru viesnīcās - 40 EUR;
• piemaksa par papildvietu autobusā - 60 EUR;

• veselības apdrošināšana – 3 EUR (līdz 65 g. v.) / 6 EUR (no 65 g. v.);
• Krievijas Federācijas vīza - 70 EUR (Latvijas pilsoņiem);
• Pleskavas pilsētas apskates ekskursija - 20 EUR pieaugušajiem, 15 EUR bērniem līdz 16 g. v.;
• Pleskavas vēsturiski arhitektonisko muzejrezervātu “Pogankini Palātas” apmeklējums - 15 EUR pieaugušajiem, 10 EUR bērniem līdz 16 g. v.;
• izbraukuma ekskursija uz Puškina kalniem - 30 EUR pieaugušajiem, 25 EUR bērniem līdz 16 g. v.;
• personīgie izdevumi.

Neizdodas atrast savu ideālo ceļojumu? Viss kārtībā! Ja to šeit neredzat, tas nenozīmē, ka tāds neeksistē!

Pastāstiet mums par savām vēlmēm, zvanot +371 67085001 vai rakstot uz celojumi@latviatours.lv.

Latvia Tours pieredze Jums palīdzēs!

Programma