Mani ceļojumi

Zelta rudens Puškina kalnos

Kad braucam

Izbraukšana 11.10.2019
Atgriešanās 13.10.2019

Ilgums

3 dienas

Cena

no 110.00
Drukāt!

1. diena
Plkst. 6.00 Izbraukšana no Rīgas. Brauciens caur Igaunijas teritoriju. Krievijas robeža. Pirmā pilsēta, kura sagaida mūs Krievijas pusē –  Pečori – viena no vecākajām Pleskavas apgabala pilsētām.  Pleskavas Pečoru klostera apmeklējums. Klosteris pirmsākumos atradās alās, un tā vārdā tika nosaukta arī pilsēta. Gleznainajā ielejā, kurā atrodas klosteris, ir vairākas karstu smilšu alas, kas ir veidojušās, pazemes ūdeņiem izšķīdinot dažādus iežus. Jūs redzēsiet klosteri, kas ir lielākais garīgās un kultūras dzīves centrs, lielākais no vīriešu klosteriem ar nepārtrauktu vairāku gadsimtu vēsturi un brīnišķīgu 16.-19. gs. arhitektūras ansambli.  Izborskas cietoksnis – dzeja akmens arhitektūrā.  Šeit varēsim pasmelt ūdeni no „Slāvu avota”, kurā ūdenim piemīt dziedniecisks spēks. Brauciens uz   Pleskavu – vienu no vecākajām un unikālākajām Krievijas pilsētām, kas atrodas divu upju – Pskovas un Veļikajas - satekas vietā.   Pleskava  ir Krievzemes sākums ar vairāk nekā 1100 gadu vēsturi.  Pilsētas apskates ekskursija.  Ekskursijas laikā uzzināsim, ar ko šī burvīgā pilsēta ir tik unikāla. Apmeklēsim pilsētas galvenos simbolus –  Kremli un Trejādības katedrāli. Redzēsim pilsētas galvenās baznīcas un lielāko torni. Brīvs vakars pilsētā. Nakts viesnīcā.

2. diena
Brokastis.  Apskates ekskursija Pleskavas pilsētā. Pleskavas varonīgā vēsture sākās ar   Pokrovas torni, celtu 15. gs. beigās. Tornis ir izturīgākais Pleskavā un lielākais Eiropā. Pokrojas tornis ir iekļauts   Pokrojas kompleksā,  un tas ir Pleskavas vēstures un kultūras mantojuma sarakstā.  Kompleksā ir arī Pokrojas vārti, bastioni, Pokrovas baznīca un piemineklis, kas veltīts Pleskavas uzvaras 300 gadu jubilejai.  Ekskursijas turpinājumā redzēsim  Olgas baznīcu.  Ekskursija uz   Mirožskas klostera Spaso-Preobraženskas katedrāli.  Tā atrodas uz nelielas pussalas Veļikajas upes krastā, turpat blakus ir pilsētas galvenā pludmale, kur zālītē sauļojas atpūtnieki. Mirožskas klosterī  bija pārrakstīts un atstāts lielākais piemineklis slāvu literatūrā. Viens no unikālākajiem svētceļnieku galamērķiem ir   Mirožskas klostera Spaso-Preobraženskas katedrāle, kurā joprojām saglabājušās grieķu meistaru 12. gadsimtā gleznotās Bizantijas stila freskas (klostera apmeklējums ir atļauts tikai sausā laikā). Ekskursijas nobeigumā dosimies ārpus pilsētas. Dosimies kalnā, no kura paveras skaista panorāma uz pilsētu.  Sokoliha kalna galā stalti stāv piemineklis, kas veltīts Svētajam kņazam Aleksandram Ņevskim. Piedāvājam apmeklēt   Pleskavas vēsturiski arhitektonisko muzejrezervātu „Pogankini Palātas”. Muzejrezervātā ir iespēja apskatīt lielu mākslas darbu kolekciju, sudraba kolekciju, vienu no lielākajām svētbilžu kolekcijām un iepazīt Pleskavas vēsturi no tās pirmsākumiem līdz mūsdienām. Brīvais laiks. Nakts viesnīcā Pleskavā.

3. diena
Brokastis. Brīva diena. Pēc vēlēšanās -  ekskursija uz Aleksandra Puškina muzeju - rezervātu Puškina kalnos. Jums būs iespēja doties ciemos uz Aleksandra Puškina ģimenes māju   Muzejā Mihailovskā. Mihailovskas muiža ir izvēlēta ne velti – tieši šeit Aleksandrs Puškins uzrakstīja vairāk nekā simts darbus, tai skaitā   „Jevgēņijs Oņegins”, „Es atceros brīnišķīgu mirkli...”  un daudzus citus. Pastaiga  Trigorskas parkā, kuru bieži apmeklēja dzejnieks.  Mihailovskas un Trigorskas muižas apmeklējums.   Svjatogorskas klostera  un dzejnieka kapa apmeklējums. Izbraukšana uz Rīgu. Atgriešanās Rīgā - vēlu vakarā.

Cenā iekļauts:
• brauciens ar autobusu (kondicionieris, WC, video un audio);
• grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā;
• ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildu maksu;
• nakšņošana un brokastis 3* viesnīcās, divvietīgos numuros ar ērtībām.

Par papildu maksu:
• piemaksa par vienvietīgu numuru viesnīcās - 40 EUR;
• piemaksa par papildvietu autobusā - 60 EUR;
• veselības apdrošināšana – 1,50 EUR (līdz 65 g. v.), 3 EUR (no 65 g. v.);
• Krievijas Federācijas vīza - 70 EUR (Latvijas pilsoņiem);
• apskates ekskursija Pleskavas pilsētā - 20 EUR pieaugušajiem, 15 EUR bērniem līdz 16 g. v.;
• Pleskavas vēsturiski arhitektonisko muzejrezervātu “Pogankini Palātas” apmeklējums - 15 EUR pieaugušajiem, 10 EUR bērniem līdz 16 g. v.;
• izbraukuma ekskursija uz Puškina kalniem –  30 EUR pieaugušajiem, 25 EUR bērniem līdz 16 g. v.;
• personīgie izdevumi.

Neizdodas atrast savu ideālo ceļojumu? Viss kārtībā! Ja to šeit neredzat, tas nenozīmē, ka tāds neeksistē!

Pastāstiet mums par savām vēlmēm, zvanot +371 67085001 vai rakstot uz celojumi@latviatours.lv.

Latvia Tours pieredze Jums palīdzēs!

Programma