Mani ceļojumi

Ceļojums uz Krieviju, Talaba salām

Kad braucam

Izbraukšana 22.06.2019
Atgriešanās 24.06.2019

Ilgums

3 dienas

Cena

no 115.00
Drukāt!

Pleskava – tā ir tīru ezeru un neparasti svaiga gaisa zeme. Šo zemi dēvē par tūkstoš ezeru zemi. Tā tiešām ir! Iepazīsim Pleskavu ar tās apbrīnojamām un neparastām salām - Talaba salām.

1. diena
Plkst. 6.00 izbraukšana no Rīgas. Brauciens caur Igaunijas teritoriju. Krievijas robeža. Pirmā pilsēta, kura sagaida mūs Krievijas pusē –  Pečori – ir viena no vecākajām Pleskavas apgabala pilsētām.  Pleskavas Pečoru klostera apmeklējums. Klosteris pirmsākumos atradās alās, un tā vārdā tika nosaukta arī pilsēta. Gleznainajā ielejā, kurā atrodas klosteris, ir vairākas karstu smilšu alas, kas ir veidojušās, pazemes ūdeņiem izšķīdinot dažādus iežus. Jūs redzēsiet klosteri, kas ir lielākais garīgās un kultūras dzīves centrs, lielākais no vīriešu klosteriem ar vairāku gadsimtu vēsturi un brīnišķīgu 16.-19. gs. arhitektūras ansambli.  Izborskas cietoksnis – dzeja akmens arhitektūrā. Šis unikālais cietoksnis pretendē arī uz vietu UNESCO mantojuma sarakstā. Šeit varēsim pasmelt ūdeni no „Slāvu avota”, kurā ūdenim piemīt dziedniecisks spēks. Brauciens uz  Pleskavu – vienu no vecākajām un unikālākajām Krievijas pilsētām, kas atrodas divu upju – Pskovas un Veļikajas - satekas vietā. Pleskava ir Krievzemes sākums ar vairāk nekā 1100 gadu vēsturi. Pleskava vienmēr ir bijusi pilsēta - cietoksnis, Krievijas rietumu robeža, kas līdz 18. gadsimtam pārdzīvoja 130 karus.

Kremļa apskates ekskursija. Pleskava jau 10. gs. kļuva par vienu no lielākajām Krievijas pilsētām, tā bija unikāla pilsēta - cietoksnis, kuru neviens nespēja iekarot un kam neviens nevarēja tikt garām. Ekskursijas laikā uzzināsim, ar ko šī burvīgā pilsēta ir tik unikāla. Apmeklēsim pilsētas galvenos simbolus – Kremli un Trejādības katedrāli.  Redzēsim pilsētas galvenās baznīcas un lielāko torni. Brīvs vakars pilsētā. Nakts viesnīcā.

2. diena
Brokastis. Piedāvājam  īpašu izbraukuma ekskursiju ar kuteri uz Talaba salām. Dosimies izbraukumā ar kuteri  Peipusa - Pleskavas ezerā. Ezers ir trešais lielākais Eiropas teritorijā. „Ir ezerā vienā trīs burvīgas salas...” - tā senās grāmatās rakstīts par Talība arhipelāgu. Salu arhipelāgu bieži vien sauc par  Pleskavas Islandi. Pati lielākā arhipelāga sala ir Belova sala jeb Augšējā sala. Uz salas 16. gs. izveidojās klosteris, un tā kļuva apdzīvota. Uz salas var sastapt retu sugu putnus, doties peldē tīrajos ezera ūdeņos un atpūsties. Apmeklēsim Svētā Pētera un Pāvela baznīcu, kura ir klostera īpašumā. Arī šodien baznīcā norit dievkalpojumi, un uz salu bieži dodas svētceļotāji. Baznīcā zem altāra atrodas svētie pīšļi. Tūristi dalās iespaidos, ka pat šodienas Augšējā sala izskatās kā fantastiska svešzemju pasaule – daiļa, balta kaļķakmens baznīca, kas stalti stāv pie neliela zvejnieku ciematiņa, dzeltenas smiltis ar koka laiviņām... Pastaiga apkārt salai pa seniem ceļiem cauri egļu mežam, kur koku galotnēs redzēsim gārņu ligzdas. Otra lielākā sala – Talabska sala jeb Zalīta sala. Šī sala izceļas ar faktu, ka uz tās ilgu laiku dzīvojis un tagad ir apglabāts protojerejs (virspriesteris)  Nikolajs Gurjanovs. Svētceļinieki dodas uz šo salu, lai sajustu svētumu. Tieši uz šīs salas kādreiz dzīvoja vairāki tūkstoši „talabiešu”. Tā bija tauta, kuru neviens nevarēja uzvarēt, pat varenā Pleskava. Apmeklēsim  Sv. Nikolaja baznīcu, kurā atrodas Dievmātes svētbilde „Благодатное Небо” - šī svētbilde darot brīnumus. Redzēsim Nikolaja māju un vietu, kur viņš ir apglabāts. Trešā sala – pēc izmēra mazākā –  Mazais Talabinec. Atgriešanās Pleskavā. Nakts viesnīcā Pleskavā. 

3. diena
Brokastis. Brīva diena. Pēc vēlēšanās -  ekskursija uz Aleksandra Puškina muzeju - rezervātu  Puškina kalnos. Jums būs iespēja doties ciemos uz Aleksandra Puškina ģimenes māju muzejā Mihailovskā.  Mihailovskas muiža ir izvēlēta ne velti – tieši šeit Aleksandrs Puškins uzrakstīja vairāk nekā simts darbus, tai skaitā  „Jevgēņijs Oņegins”, „Es atceros brīnišķīgu mirkli...” un daudzus citus. Pastaiga  Trigorskas parkā, kuru bieži apmeklēja dzejnieks.  Mihailovskas un Trigorskas muižas apmeklējums. Gadsimtiem seno parku valdzinājums, ziedošās liepas un gaišā Sorota iespiežas atmiņā uz visu mūžu un saplūst ar Aleksandra Puškina dzeju.  Svjatogorskas klostera un dzejnieka kapa apmeklējums. Izbraukšana uz Rīgu. Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

Cenā iekļauts:
• brauciens ar autobusu (kondicionieris, WC, video un audio);
• grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā;
• ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildu maksu;
• nakšņošana un brokastis 3* viesnīcās, divvietīgos numuros ar ērtībām.

Par papildu maksu:
• piemaksa par vienvietīgu numuru viesnīcās - 40 EUR;
• piemaksa par papildvietu autobusā - 60 EUR;

• veselības apdrošināšana – 3 EUR  (līdz 65 g. v.) / 6 EUR (no 65 g. v.);
• Krievijas Federācijas vīza - 70 EUR (Latvijas pilsoņiem);
• izbraukuma ekskursiju ar kuteri uz Talaba salām - 60 EUR pieaugušajiem, 50 EUR bērniem līdz 16 g. v.;
• izbraukuma ekskursija uz Puškina kalniem – 30 EUR pieaugušajiem, 25 EUR bērniem līdz 16 g. v.;
• personīgie izdevumi.

 

Neizdodas atrast savu ideālo ceļojumu? Viss kārtībā! Ja to šeit neredzat, tas nenozīmē, ka tāds neeksistē!

Pastāstiet mums par savām vēlmēm, zvanot +371 67085001 vai rakstot uz celojumi@latviatours.lv.

Latvia Tours pieredze Jums palīdzēs!

Programma