Mani ceļojumi

Mistiskās Šangrilas meklējumos - Mazā Tibeta un Kašmira

Kad braucam

Izbraukšana 11.06.2021
Atgriešanās 24.06.2021

Ilgums

14 dienas

Cena

no 1950.00

Programma

Skatīt >
Drukāt!

Ceļojums noris augstkalnu apstākļos, bet ar pakāpenisku aklimatizāciju!

Šangrila.. šis mistiskais un maģiskais vārds kļuva populārs pēc Hiltona noveles "Pazudušais horizonts", kļūstot par sinonīmu paradīzei Zemes virsū, laimīgo zemei - no ārpasaules noslēgtai, leģendām apvītai, utopiskai ielejai Himalaju sirdī, kur valda absolūta harmonija, miers un nemirstība, cilvēku prāts un dvēsele ir tīrāka par tīru, bet kalnu ainavas skaistākas par skaistu.. Tikai neviens nezina, kur atrodas Hiltona "Šangrila", bet runā, ka tā varētu būt Mazajā Tibetā - Ladakhas provincē Indijas galējos ziemeļos..

Cenā iekļauts:

 • lidojums Rīga –Stambula – Deli – Stambulai – Rīga;
 • iekšējie reisi Deli - Šrinagara, Leha - Deli, lidostu nodokļi;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • ***viesnīcas un tūristu naktsmītnes ar WC/dušu numuros (Suru ielejā - Nun Kun Camp), brokastīm un vakariņām;
 • ieejas maksa ceļojuma programmā minētajos apskates objektos;
 • raftings, 30 min izjāde ar kamieli;
 • latviešu grupas vadītāja un vietējo gidu pakalpojumi;
 • veselības apdrošināšana;
 • Indijas vīza.

Par papildus maksu:

 • personīgie izdevumi;
 • ieejas maksa izklaides vietās, muzejos un apskates objektos, kuri nav iekļauti ceļojuma programmā;
 • dzeramnaudas un tamlīdzīgi maksājumi atbilstoši konkrētās valsts tradīcijām un tūrisma industrijas prasībām;
 • piemaksa par vienvietīgu numuru viesnīcās 350 EUR.

Neizdodas atrast savu ideālo ceļojumu? Viss kārtībā! Ja to šeit neredzat, tas nenozīmē, ka tāds neeksistē!

Pastāstiet mums par savām vēlmēm, zvanot +371  25717102 vai rakstot uz celojumi@latviatours.lv.

Latvia Tours pieredze Jums palīdzēs!

Programma

1. diena

15.30 pulcēšanās Rīgas lidostā (iepretim Air Baltic birojam)
17.45 – 18.55 lidojums Rīga – Helsinki
20.15 lidojums Helsinki – Deli

2. diena

05:25 ielidošana Deli
Brokastis un neliela atpūta pēc lidojuma.
Deli – Indijas galvaspilsētā pavadītās pirmās stundas gandrīz visiem tās viesiem ir kā neliela vilšanās, jo pilsēta ir liela, trauksmaina un putekļaina, bet, pavadot šeit nedaudz ilgāku laiku, iepazīstam tās aizraujošo pusi – fascinējošo vēsturi, arhitektūras pieminekļus un cilvēkus.
New Delhi apskate. Deli simbols Indijas vārti un Gandi veltītais Raj Gath memoriāls. Sarkanais forts Deli vecākajā daļā, kur sarkanīgie mūri stiepjas vairāk nekā 2 km garumā. Jama Masjid mošeja – lielākā Indijā. Te vienlaicīgi var kopā sanākt vairāk nekā 25 000 lūdzēju. Šo arhitektūras brīnumdarbu pasūtīja šahs Džahans – tas pats, kurš lika būvēt Tadžmahalu.

3. diena

Lidojums Deli - Šrinagara.
Šrinagara (1700 m v.j.l.) – Kašmiras vasaras galvaspilsētu mūsdienās pasaulē pazīst kā Indijas Venēciju, bet Mogulu impērijas laikos to dēvēja par Paradīzi zemes virsū, izpriecu un atpūtas oāzi Himalaju priekškalnēs, skaistā Dal ezera krastos, kur valdnieki izveidoja 777 krāšņus dārzus. Koka mošeja, Pari Mahal pilsdrupas, Shalimar un Nishat Bagd dārzu apskate.

4. diena

Agrā rīta stundā izbrauciens ar tradicionālo Šrinagaras gondolu - šikaru pa Dal ezera kanāliem uz Peldošo dārzeņu tirgu, kur visa tirdzniecība notiek uz ūdens. Skaistā un zaļā Sonmargas ieleja (Zelta pļava, 2700 m v.j.l.), kuras zālienā ganās aitu un zirgu bari, atgādinot Alpu kalnu ainavas. Vakara stundās ieleju pārņem dzeltena nokrāsa, kā dēļ arī ielejai dots Zelta pļavas nosaukums. Dosimies pārgājienā pa ieleju līdz Thajiwas ledājam. Iespēja doties ponija mugurā (par papildus samaksu; ~15 EUR). Pārbrauciens pa gleznainajiem Himalaju kalniem uz Kargilu, šķērsojot iespaidīgo Zoji La pāreju.

5. diena

Izbrauciens pa Suru ieleju, pār kuru paceļas iespaidīgās Himalaju virsotnes Nun un Kun. Cietoksnim līdzīgais Rangdumas klosteris, kas paceļas pakalna virsotnē virs Suru ielejas. Drung Drang ledājs – varena ledus upe. Tā plūst no sniegotiem kalniem, veidojot Zanskāras ieleju. Pensi La kalnu pāreja (4400 m vjl), kas atdala Suru ieleju no noslēpumainās Zanskāras ielejas. Nakšņosim dziļi Himalaju kalnos – deluxe telšu apmetnē Nun Kun Camp pie Rangdumas klostera gleznainajā Suru ielejā (plašas teltis ar 2 gultām; kopējas labierīcības; 3950 m v.j.l.).

6. diena

Dosimies atpakaļ pa Suru ieleju uz Kargilu, pa ceļam vērojot Parkachik ledāju un varenākās reģiona Himalaju virsotnes Nun (7135 m v.j.l.) un Kun (7087 m v.j.l.).
Aktīvākajiem iespēja doties pagrūtā pārgājienā uz Lago La kalnu pāreju (3950 m), no kuras paveras pasakaini skati, vieni no skaistākajiem visā Indijā (!) – 7000 m augstas, sniegotas Himalaju virsotnes tik pat kā rokas stiepiena attālumā (kāpiens augšā prasa 2-3 st.)!
Pārējiem būs iespēja pietuvoties Parkachik ledājam un vērot ielejas, Nun & Kun skatus no apakšas.

7. diena

Ainavisks pārbrauciens pa Himalaju kalniem uz Lamajuru, pa ceļam apmeklējot gleznaino Wakhas ieleju, kuru nereti mēdz dēvēt par Indijas Lielo kanjonu. Skati, kas liek aizrauties elpai!
Izvietojusies ainavu ziņā vienā no mistiskākajām Himalaju ielejām, mazā Lamayuru ir viens no simpātiskākajiem ciematiņiem Ladakhā, kura kronis ir senais un ļoti slavenais klosteris, uzbūvēts klints virsotnē. Mēness ainavām līdzīgais, īpatnējais klinšu apvidus pie Lamajuru – Moonscape.

8. diena

Ainavisks pārbrauciens pa Himalaju kalniem uz Lehu, šķērsojot iespaidīgas kalnu pārejas.
UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļautais Alchi Gompa – izcili saglabājies 10.gs. budistu klosteris, kas, pateicoties mākslinieciskajām un augstvērtīgajām freskām, tiek uzskatīts par augstāko sasniegumu indo-tibetiešu mākslā.
Raftings - izbrauciens ar laivu pa straujo un gleznaino Zanskāras upi (piemērots arī iesācējiem), aizraujošas emocijas te mijas ar skaistiem upes ielejas skatiem.

9. diena

Mazās Tibetas galvaspilsēta Leha, pār kuras vecpilsētu paceļas iespaidīgais Lehas pils siluets, kas iespaidojis Potalas pils celtniecību Lhasā pusgadsimtu vēlāk. Te apmeklēsim Lehas pili, Jo-khang templi, vecpilsētas šauro ieliņu labirintu un slavenos tirgus. Brīvais laiks Lehas tirdziņos.

10. diena

Hemis klosteris - Drukpa Budisma sektas centrs Mazajā Tibetā. Te vērosim nozīmīgāko Ladakhas festivālu Tshechu, kura kulminācija ir slavenās masku dejas un svētie rituāli.
Ikoniskais Thiksey klosteris – uzbūvēts kalna nogāzē ar galveno klosteri tā virsotnē, tas atgādina Potalas pili Lhasā. Tā 14 m augsto Budas statuju pats Dalailama esot atzinis par visskaistāko! Shey pilsdrupas un klosteris, kurā mājo vēl viena no Ladakhas lielajām Budas statujām.

11. diena

Gleznains pārbrauciens uz Pangongas ezeru, kura vienā krastā atrodas Mazā Tibeta un otrā Ķīnas Tibeta. Pa ceļam šķērsosim trešo augstāko braucamo kalnu pāreju pasaulē – Chang La (5360 m).
Dārgakmens Himalaju kronī – apbrīnojamais, kalnu ieskautais Pangonga ezers, kura dzidrais ūdens saules gaismā maina krāsas neticamos toņos. Ladakhā grūti atrast skaistāku vietu par šo!

12. diena

Ainavisks pārbrauciens uz Nubras ieleju, pa kuru gājis viens no Lielā Zīda ceļa atzariem. Ceļā uz ieleju šķērsosim pasaulē augstāko braucamo kalnu pāreju Khardung La (5602 m v.j.l.).
Skaistā Nubras ieleja, kur Karakoruma kalnu siluetu ieskautajā mini tuksneša ainavā graciozi maršē divkuprainie kamieļi. Neliela izjāde ar divkupraino kamieli Nubras ielejas smilšu kāpās.

13. diena

Rīta lidojums Leha – Deli (Indijā lidojumu grafikos iespējamas izmaiņas).
Brīvais laiks Deli (iespēja doties uz Agru, lai vaigā skatītu sarkano Agras Fortu un Tadžmahala mauzoleju – krāšņāko Pieminekli Mīlestībai (par papildus samaksu ~65 EUR).

14. diena

10.20 – 15.20 lidojums Deli – Helsinki
16.10 – 17.20 lidojums Helsinki– Rīga