Mani ceļojumi

Sēlijas un Lietuvas pierobežas dzīves stāsti

Kad braucam

Izbraukšana 30.07.2022
Atgriešanās 31.07.2022

Ilgums

2 dienas

Cena

no 115.00
Drukāt!

1.diena
7.00 izbraukšana noRīgas autoostas 33. platformas
Pilkalnes muižas apmeklējums. Te māla kleķa klētī saglabājusies unikāla senlatviešu graudu kalte. Rīta kafija un stāsti par dzīvi pierobežā.
Saukas dabas parks un Ormaņkalns–gleznainais skats uz apkārtni un Saukas ezeru.
Gārsenes pils stāsti un leģendas. Pils celta neogotikas stilā. 60 gadus muiža atradās baronu Budbergu–Beningshauzenu dzimtas īpašumā. Latvijas brīvvalsts laikā ēku pārbūvēja par skolu, kuras atklāšanā 1940. gadā savā pēdējā oficiālajā braucienā pa Latviju piedalījās Kārlis Ulmanis. Ainaviskais pils parks, pastaiga pa Zaļo taku.
Vecā Stendera muzejs ar ekspozīciju, pastāvīgu novada amatniecības izstādi, mācītajmuižas klēts apskati, kur iekārtota etnogrāfiska daļa ar pagājušo gadsimteņu sadzīves priekšmetiem, fotouzņēmumiem un dokumentiem.
Viesošanās saimniecībā Kalna Rūdupes, kas nodarbojas ar ābolu un dažādu ogu audzēšanu,ko izmanto mājas vīna gatavošanai. Stāstus par saimniekošanu labāk klausīties pie pašu gatavotā mājas vīna glāzēm.
Fotopauze pie greznā Sventes muiža ansambļa.
Meklēsim augstāko Sēlijas kalnu –Egļukalnu.

2.diena
Stelmužes koka baznīca
(1650.). Tā, pateicoties apdāvinātiem meistariem, tikabūvēta, izmantojot tikai cirvi. Baznīcas interjerā ir daudzi vērtīgi baroka stila rotājumi.
Atdzimusī Ilzenbergas muiža ar angļu stilā iekopto 15 hektāru plašo parku ar skulptūrām, ar leģendām apvīto Mīlestības salu, graciozi izliekto tiltiņu, ezeru un stāstiem par šīs saimniecības attīstīšanu pašreizējā veidolā. Tagad te tiek attīstīta biodinamiskā saimniecība, kur tiek īstenots pilns cikls –no sēšanas līdz gatavai produkcijai, turklāt lauku darbos, izmantojot tikai bioloģiskas metodes, dabiskus līdzekļus.
Skaistais un plašais Rokišķu muižas ansamblis, kurā izveidots Rokišķu muzejs. Atsevišķā muižas kompleksa ēkā var apskatīt Rokišķu lepnuma –koktēlnieka Ļongina Šepkas visas dzīves laikā radīto unikālo un savdabīgo kokgriezumu kolekciju, uzzināt divu varenu dzimtu –Tīzenhauzenu un Pšezdziezku –likteņus, kā arī gremdēties aizgājušo gadsimtu noskaņā krāšņi izdekorētajās muižas istabās, apskatot izstādes.
Rokišķu reģiona garšu triumfs.Senas grafas, kur iespējams izgaršot to, ko ražo vietējie uzņēmumi, sākot no vītinātas filejas un alkšņu dūmos auksti kūpinātas liellopa desas līdz nogatavinātajam cietajam sieramRokiškio Grandar kraukšķīguma notīm un izcilas kvalitātes vīnus no saimniecībasRoksala, kas lepojas ar daudziem tituliem. Turpinājumā gardēžiem tiek celts priekšāskilandis–interesants, latviešiem mazzināms produkts, ko gatavo no cūkgaļas, pievienojot sīpolus, ķiplokus, piparus. Deserta vietā jānogaršo vietējais šakotis un nu jau gandrīz par Lietuvas simbolu kļuvušās baraviciņas.
Gačionu muiža, ko trīs simtus gadus pārvaldījusi Rozenu dzimta. Nu šeit saimnieko īsts barons Pjotrs Rozens, enerģisks kungs, kurš atstājis Parīzi, lai apmestos uz dzīvi šajā lauku nostūrī, atjaunotu muižu tās kādreizējā elegancē un laipni uzņemtu pie sevis tūristus. Pats saimnieks uzsver, ka šeit ir jābrauc neko nedarīt, vien baudīt autentiskas lauku muižas gaisotni.
Atgriešanās Rīgā pēc 21.00

Cenā iekļauts:
komfortabls autobuss ceļojuma laikā, ceļa nodokļi;
naktsmītnes viesnīcā Daugavpilī un brokastis;
grupas vadītāja-gida pakalpojumi;
ieejas maksa muzejos un citos programmā paredzētajos apskates objektos;
pusdienas svētdienā;
veselības apdrošināšana.

Par papildu maksu:
• vakariņas un pusdienas sesdienā.

Neizdodas atrast savu ideālo ceļojumu? Viss kārtībā! Ja to šeit neredzat, tas nenozīmē, ka tāds neeksistē!

Pastāstiet mums par savām vēlmēm, zvanot +371  67 085 001 vai rakstot uz celojumi@latviatours.lv.

Latvia Tours pieredze Jums palīdzēs!

Programma