Mani ceļojumi

Pēdējās vietas!No Kaukāza Kalniem līdz Kaspijas jūrai – neizzinātā Irāna, Azerbaidžāna, Armēnija un Gruzija

Kad braucam

Izbraukšana 08.09.2020
Atgriešanās 21.09.2020

Ilgums

14 dienas

Cena

no 1945.00
Drukāt!

Irānas Azerbaidžānas galvaspilsēta  Tabriza    leģendām apvīta Zīda ceļa pilsēta, kas slavena ar  Zilo mošeju  un pasaulē lielāko  viduslaiku bazāru Irānas Kapadokija     Kandovan   ciems , kur mājas izkaltas  skursteņu formas   klinšu sienās.  Orumieh    visneparastākais no Irānas daudzajiem sāls ezeriem.  Krāsanie jeb Varavīksnes kalni    pakalni, kas iekrāsojušies visdīvainākajās krāsas, gluži kā dabas radīta  Mākslinieku palete . Kopš seniem laikiem  Ardabila  bijusi vadošais ekonomiskais centrs mūsdienu Rietumirānas teritorijā,  kuras augstvērtīgie zīda un paklāju izstrādājumi bija iecienīti tālu ārpus impēriju robežām. Antīkie tilti, Austrumu pirtis un plašais  bazārs   joprojām atgādina par Zelta laikiem, bet īstais Ardabilas  magnēts  ir UNESCO sarakstā iekļautais šeiha  Safi-ad-din  mauzolejs  (14.gs.)   viena no krāšņākajām un nozīmīgākajām Irānas būvēm.
Azerbaidžānas galvaspilsēta  Baku    vienīgā nocietinātā vecpilsēta Kaukāza zemēs, kuru ieskauj viduslaiku mūris, bet tā iekšpusē patvērušās mošejas, medreses, Austrumu pirtis,  Shirvan Shah  pils komplekss un šauru ieliņu labirints, kas kalpoja par skatuvi slavenajā filmā  Briljanta roka . Baku modernā arhitektūra. Zoroastrisma un mūžīgās uguns svētvieta    Ateshgah  uguns templis.  UNESCO sarakstā iekļautajie neolīta perioda  klinšu zīmējumi  un gravējumi  Gobustan  nacionālajā parkā . Neparastākais Azerbaidžānas dabas veidojums    Gobustan  dubļu vulkāni    lielākais dubļu vulkānu lauks uz Zemes. Mūzīgi degošais kalns  Yanar Dag . Ararats  (5161 m v.j.l.) ir tik iespaidīgs, ka tā sniegoto cepuri var redzēt no trīs dažādām valstīm.
Sevana ezers  ir lielākais Armēnijā un viens no augstākajiem pasaulē – tas atrodas gandrīz 2000 m v.j.l.  Khor Virap   klosteris ir būvēts vietā, kur 12 gadus par savu ticību dziļā akā ticis turēts Svētais Gregorijs. Mūsdienās nozīmīga svētceļojumu vieta. Konjaka rūpnīcas  Ararat  apmeklējums un degustācija.  Garni templis –   pagānisks dievnams, kas ir viens no hellēnisma kultūras izcilākajiem pieminekļiem Armēnijā. Tas bija veltīts Heliosam – romiešu Saules dievam.  Simfonija akmenī  ( Sympfony of Stones ) – "bazalta ērģelēm" piepildītais Melnais kanjons labi paslēpies pie Garni tempļa .  5. gs. klintī cirstais  Gegharda klosteris   celts sastāv no viena virszemes un trim pazemes dievnamiem.  Tatev  spārni  – ceļš gaisa vagoniņā pār  Vorotan  aizu Haldzor  kalnu  ciematu  un  Tatev  klosteri Goris  – Kaukāza mazā Kapadokija ar skursteņa formu klintīm.  Zvarnota  katedrāles pamatu vieta un atlikušās kolonnas ļauj nojaust tās varenību un skaistumu uz lielā un mazā Ararata kalnu fona.  Ečmiadzina  – viena no vecākajām kristiešu baznīcām pasaulē. Tā būvēta 303. gadā virs pagānu uguns altāra. Saukta arī par  Armēnijas Vatikānu , kur var apskatīt Jāņa Kristītāja mirstīgās atliekas, Noasa šķirsta dēli un vēl citas relikvijas. Par  Armēnijas Stounhendžu  sauktā  Zorats Karer  – viens no vecākajiem megalītu kompleksiem pasaulē. Gruzijas galvaspilsēta  Tbilisi.   Abanotubani rajons ar 19. gs. Austrumu stila dzīvojamām mājām un sērūdeņraža avotiem-pirtīm.  Pārgājiens   Kaukāza kalnos  uz Gergeti baznīcu (2800 m v.j.l.),  skati uz   Kazbegi kalnu  (5033 m v.j.l.). Senās Austrumgruzijas galvaspilsēta  Mtskheta , kas iekļauta  UNESCO  pasaules kultūras mantojuma sarakstā.
Nākamā grupa ne agrāk kā 2022. gadā!

Cenā iekļauts:
• lidojumi Rīga – Stambula – Baku un Tbilisi – Stambula – Rīga (ekonomiskā klase), lidostu nodokļi;
• transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā;
• 3*, 3+* un 4* viesnīcas ar brokastīm;
• 1 pusdienas un 10 vakariņas (katru dienu izņemot 08.09 un 20.09 – tikai brokastis);
• veselības apdrošināšana;
• grupas vadītāja un vietējo gidu pakalpojumi;
• ieejas maksa muzejos un apskates objektos;
• Irānas un Azerbaidžānas vīzu izmaksas. 

Par papildu maksu:
• ieejas maksa muzejos un apskates objektos, kas nav minēti programmā;
• pusdienas;
• personīgie izdevumi;
• dzeramnaudas atbilstoši konkrētās valsts tradīcijām un tūrisma industrijas prasībām, kopā ~75 EUR.

Detalizētu ceļojuma aprakstu nosūtīsim pēc pieprasījuma.

Neizdodas atrast savu ideālo ceļojumu? Viss kārtībā! Ja to šeit neredzat, tas nenozīmē, ka tāds neeksistē!

Pastāstiet mums par savām vēlmēm, zvanot +371 67085001 vai rakstot uz celojumi@latviatours.lv.

Latvia Tours pieredze Jums palīdzēs!

Programma