Mani ceļojumi

Šrilanka - ekskursijas un pludmales atpūta

Kad braucam

Izbraukšana 24.11.2022
Atgriešanās 09.12.2022
  • 03.11.2022 - 18.11.2022
  • 10.11.2022 - 25.10.2022
  • 17.11.2022 - 02.12.2022
  • 24.11.2022 - 09.12.2022
  • 17.01.2023 - 01.02.2023
  • 13.02.2023 - 28.02.2023
  • 21.02.2023 - 08.03.2023

Ilgums

16 dienas

Cena

no 1589.00
Drukāt!

Šrilanka – pērle uz zilā samta! Šrilanka – ceļojums ar ekskursijām un pludmalēm! Maravila – Minerija – Dambulla – Sigirija – Polonaruva – Matale – Kandi – Ramboda – Nanuoja – Ella – Udavalave – Tisamaharama – Jala – Gale – Bentota – Kolombo. 5 dienas pludmales atpūtai..

1. diena. Lidojums Rīga - Stambula
Reģistrācija reisam Rīgas Starptautiskajā lidostā.
Lidojums Rīga – Stambula, Turkish Airlines. Ar Turkish Airlines atpūta sākas jau lidojuma laikā. Šī aviokompānija tika atzīta par labāko aviokompāniju Eiropā. Viņu lidmašīnas iekšā ir ļoti plašas, ērtas un, protams, perfekti tīras. Komfortabli krēsli ir pieejami visās lidmašīnu klasēs. Visi tālie lidojumi ir aprīkoti ar multimediju sistēmām. Ēdināšana pie Turkish Airlines ir bezmaksas pilnvērtīga maltīte. Dzērieni – bez ierobežojumiem.

2. diena. Lidojums Stambula - Kolombo.
Ierašanās Kolombo starptautiskajā lidostā. Patstāvīga muitas kontrole ar e-vīzu, kuru mēs noformējam pirms ceļojuma. Sagaidīšana lidostā ar kompānijas pārstāvi. Transfērs uz Maravilu.
Vakariņas un nakts viesnīcā Maravilā.

3. diena. Maravila, Minerija, Dambulla
Pēc brokastīm transfērs uz Minēriju. Safari Minērijas nacionālajā parkā ~2.5 stundas.Minērijas dabas rezervāts ir lielākais dabas parks Šrilankā. Ziloņu skaits parkā ir 150 – 200. Pēc safari transfērs uz viesnīcu Dambulā. Vakariņas un nakts viesnīcā Dambulā.

4. diena. Dambula, Sigirija, Polonaruva
Pēc brokastīm transfērs uz Sigiriju. Uzkāpšana uz Sigīrijas kalna (V gs pmē) “cietoksnis debesīs.” Gleznains kalns, kas pazīstams arī kā “Lauvas Kalns”, ir viens no galvenajiem objektiem valstī. Apmēram 200 m augstumā V gadsimtā Karalis Kassapa uzcēla pili, kuru ieeju aizsargāja milzīga akmens lauva. Senajos rakstos bija minēts, ka pils frontons bija būvēts no marmora un ieskauts ar dārziem un dīķiem, bruģēts ar dārgakmeņiem. Labi saglabājies milzīgs karaļa tronis. Senajos rakstos arī tika pieminēta galerija ar freskām un spoguļsienām, kas bija pulēta ar minerālu palīdzību. Gleznojumi, kas ataino “debesu jaunavas” joprojām saglabāja savas košas krāsas. Diemžēl no 500 oriģinālajiem gleznojumiem saglabājušies tikai 18. Šis kultūrvēsturiskais piemineklis atrodas UNESCO aizsardzībā.
Pēc Sigīrijas transfērs uz tradicionālām pusdienas zemnieku mājās (Priyamali Gethara).
Ekskursija uz Polonaruvu. Tā bija sena Šrilankas galvaspilsēta, kura tika dibināta XI- XII gs. Tagad tas ir UNESCO mantojuma objekts. Savos labākajos laikos pilsētu ieskāva trīs aizsardzības sienas, dekorētas ar lielisku dārzu, parku un daudzām svētnīcām. Šeit jūs redzēsiet Gal Viharas karaliskās pils slavenās drupas, kur ir lielas Budas statujas. Četras Budas statujas dažādās pozās tika izcirstas granīta klintī. Neskatoties uz milzīgo izmēru, skulptūra izskatās ļoti reāli.
Atgriešanās viesnīcā Dambulā. Vakariņas un nakts viesnīcā Dambulā.

5. diena. Dambulla, Matale, Kandi
Pēc brokastīm brauciens uz Kandi. Pa ceļam apmeklēsiet seno alu templi Dambulā. Pats populārākais kalnu templis Šrilankā. Dambulas alu templis tika dibināts ar karaļa Valagambahu rīkojumu I gs pmē un ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tas ir slavenākais Šrilankas kalnu templis. Templis sastāv no piecām alām, un ir slavens ar lielāku Budas statuju kolekciju (dažām no tām ir vairāk nekā 2000 gadi). Krāsaini gleznojumi rotā tempļa griestus un sienas, tur ir atspoguļoti Budas dzīves galvenie momenti.
Matales garšvielu dārza apmeklējums. Te Jūs redzēsiet dažādas garšvielas, kas aug Šrilankā. Te Jūs varēsiet verot, kā garšvielas aug, kā arī uzzināsiet daudz interesantas informācijas par ajūrvēdas produkcijas ražošanu. Tālāk seko dārgakmeņu muzejs, batikas rūpnīca. Vakarā būs nacionālo deju vakars.
Vakariņas un nakts viesnīcā Kandi.

6. diena. Kandi, Peradenija, Kandi 
Pēc brokastīm ekskursija ar tuk-tukiem Kandi. Kandi ir UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Pilsēta atrodas kalnā 488m vīrs jūras līmeņa. Krāšņa pilsēta joprojām skaitās kā valsts kultūras galvaspilsēta. Pilsētas centrā, ezeram blakus, atrodas Dalada Maligava templis, kur glabājas galvenā valsts relikvija – Svētais Budas Zobs. Tempļa apmeklējums.
Pēc tam seko botāniska dārza apmeklējums Peradenijā. Dārzs tika dibināts 1374. gadā kā atpūtas vieta karaļiem. Te ir vairāk nekā 500 veidi dažādu rētu augu sugu – koki, augi un ziedi, tai skaitā rētas palmas, garšaugi, vairāk nekā 300 orhideju sugas un 175 palmu sugas. Šis botāniskais dārzs ir pazīstams ar savu memoriālu koku aleju, kuru stadija dažādu laikmetu ievērojamas personības.
Vakariņas un nakts viesnīcā Kandi.

7. diena.  Kandi, Ramboda, Nanuoja,  Ella
Pēc brokastīm brauciens uz Nuvara Eliju. Pa ceļam ampeklēsim Ramboda ūdenskritums un tējas rupnīcu. Rambodas ūdenskritums ir 109m. Tējās rupnīcā mēs varēsim apskatīties visus tējas ražošanās posmus.
Pēc tam transfērs uz Nanuoja. Tur mēs iekāpsim vilcienā, lai doties uz Ellu. Dzelzceļš Šrilankā ir skaistākais pasaulē. Vakariņas un nakts viesnīcā Ellā.

8. diena. Ella , Udavalave, Tisamaharama
Pēc brokastīm dosimies uz vieglu trekingu uz Mazo Adama virsotni un Deviņu Arku Tiltu. Ceļš aizņem apmēram 3 stundas. Līdzi jābūt ērtiem apaviem.
Pēcpusdienā mēs apmeklēsim Eth Athuru Sevana. Tā ir ziloņu nometne, kur ziloņiem, kuri ir palikuši bez vecākiem, nodrošinā pilnu aprūpi. Mēs apmeklēsim ziloņu nometni tieši tajā laikā, kad viņus baro.
Transfērs uz Tisamaharamu.
Vakariņas un nakts viesnīcā Tisamaharamā.

9. diena. Jala, Weligama, Gale 
06:00 Džipu safari Jalā, 3 stundas. Jala atrodas 309 km no Kolombo, salas dienvidaustrumu krastā. Tas ir viens no vecākajiem un lielākajiem nacionālajiem parkiem. Parks atrodas Gleznainā kalnainā vietā. Te visapkārt var redzēt dažādus savvaļas dzīvniekus brīvā dabā.
Transfērs uz Weligamu. Tur mums būs lieliska iespēja uztaisīt populārākās bildes no Šrilankas. Vietējie zvejnieki, kas ar prieku fotografējās ar tūristiem. Par papildmaksu būs iespēja pašiem uzkāpt uz koka konstrukcijas.
Ekskursija pa Galles pilsētu. 1663. gadā holandieši te uzbūvēja fortu, kas ir labi saglabājies līdz mūsdienām. Šis forts ir viens no koloniālajiem fortiem Āzijā. Forta teritorijā tika uzbūvēta vesela pilsēta: templis, dzīvojamās un administratīvās ēkas, bāka, cietums.
Vakarā transfērs uz pludmales viesnīcu Bentotā.

10.-14. diena. Pludmales atpūta Bentotā
Pludmales atpūta vai ekskursijas par piemaksu.
Pludmales viesnīca atrodas ciematā Bentotā.
Iespējams iegādāties ekskursijas par papildmaksu: Vaļu vērošana – 75 USD,
Bruņurupuču ferma Kosgodā un kruīzs pa mangrovju upi – 25 USD.

15. diena. Lidojums Kolombo - Stambula 
Pēc brokastīm numuru atbrīvošana. Apskates ekskursija Kolombo. Transfērs uz lidostu. Reģistrācija lidojumam. Lidojums Kolombo – Stambula

16. diena. Lidojums Stambula - Rīga. 

Viesnīcas pēc programmas:
Amagi Beach Hotel, 3★ (Marawila)
Nice Place Hotel 3★ (Dambulla)
Royal Classic Resort 3★ (Kandy)
Heavens Edge by EHI 3★ (Ella)
Oak Ray Wild Yala 3★ (Tissamaharama)
EKHO Surf 3★ (Bentota)

Cenā iekļauts: 
• lidojumi Rīga-Stambula-Kolombo-Stambula-Rīga (Turkish Airlines), ēdināšana un dzērieni lidojuma laikā;
• 30 kg nododamā bagāža;
• krieviski runājošs gids;
• programmā norādītie transfēri;
• ekskursijas un ieejas maksa programmā norādītajos apskates objektos;
• vilciena biļetes;
• viesnīcas pēc programmas, ēdināšana - brokastis un vakariņas
• pusdienas zemnieku mājās;
• obligātā Šrilankas veselības apdrošināšana. 

Par papildu maksu:
• par vienvietīgu izmitināšanu ir obligāta piemaksa – 449 EUR

• pusdienas, kas nav minētas programmā;            
• e-vīza uz Šrilanku 35 EUR (LR pilsoņiem un nepilsoņiem, ceļojumiem pēc 01.02.2020);
• dzērieni, minibārs, personīgie izdevumi;
• papildu ekskursijas (Vaļu vērošana – 75 USD, Bruņurupuču ferma Kosgodā un kruīzs pa mangrovju upi – 25 USD);
• fotografēšanas un filmēšanas atļaujas dažos apskates objektos;
• dzeramnauda šoferiem un gidiem.

SVARĪGI!
Ceļojuma apraksts un viesnīcu saraksts ir informatīvs. Tūroperatoram ir tiesības veikt izmaiņas programmā, brīdinot par to tūristu. 

Neizdodas atrast savu ideālo ceļojumu? Viss kārtībā! Ja to šeit neredzat, tas nenozīmē, ka tāds neeksistē!

Pastāstiet mums par savām vēlmēm, zvanot +371  67 085 001 vai rakstot uz celojumi@latviatours.lv.

Latvia Tours pieredze Jums palīdzēs!