Mani ceļojumi

Ceļotāju drošība Svarīga informācija tiem, kuri izbrauc ārpus Latvijas.

Ieceļošanas noteikumi Latvijā

·
Visiem pasažieriem, vecākiem par 11 gadiem, ieceļojot Latvijā, jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testa  (Polymerase chain reaction (PCR) test) rezultātu. Tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā. Ja pasažieris nebūs spējīgs uzrādīt derīgu apliecinājumu, tam tiks atteikta iekāpšana lidmašīnā. Sertifikātam jābūt rakstītam angļu, franču, vācu, krievu vai izlidošanas valsts oficiālajā valodā. Noteikti arī izņēmuma gadījumi, kad tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic
· par negatīvo testu jāveic atzīmi aizpildītajā covidpass.lv anketā- tā ir jāaizpilda ne ātrāk kā 48 stundas pirms Latvijas robežas šķērsošanas. 
· personām, kuras atgriežas no nebūtiskiem ceļojumiem trešajās valstīs par saviem līdzekļiem jāveic Covid-19 tests Rīgas lidostā.
· ja persona uzturējusies kādā no SPKC tīmekļvietnē publicētajām valstīm, uz kurām ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi, tad 10 dienas jāievēro pašizolācija savā dzīvesvietā vai citā uzturēšanās vietā!
·Pašizolācija nav jāievēro, ja persona ir vakcinēta pret Covid-19 un var uzrādīt ārsta izziņu (saņemts pilns vakcinācijas kurss, un no tā brīža ir pagājušas 15 dienas), izņemot gadījumu, ja persona atgriežas no valstīm ārpus Eiropas Savienības, Šveices, Apvienotās Karalistes un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm.

Negatīvs Covid-19 rezultāts neatbrīvo pasažieri no obligātās pašizolācijas ievērošanas.

Atjaunots 01.07.2021 09.50Informācija čārteru pasažieriem

· Turcija. Iebraukšanas un atgriešanās noteikumi
SVARĪGI! Sākot ar 2021. gada 1. jūniju atkal tiek ieviesta obligāta prasība uzrādīt negatīvu PCR testu (kas veikts ne agrāk par 72 stundām pirms izlidošanas) vai antigēna ekspress-testu (PAT testu, kas veikts ne agrāk par 48 stundām pirms izlidošanas).
No testa uzrādīšanas atbrīvotas pilnībā vakcinētas personas (ja pagājušas vismaz 14 dienas pēc vakcinācijas procesa noslēguma) uzrādot vakcināciju apstiprinošu dokumentu (informācijai jābūt angļu valodā) un personas, kuras pēdējo 6 mēnešu laikā pārslimojušas Covid-19 (jāuzrāda veidlapa 027/U, kurā ir apstiprinājums angļu valodā, ka persona nav infekcioza, un kurā norādīts slimošanas laiks un attiecīgās personas privātie dati).

· Grieķija (Roda, Krēta). Iebraukšanas un atgriešanās noteikumi
SVARĪGI! Ja ceļotājs ir saņēmis pilnu vakcinācijas kursu (Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca/Oxford, Novavax, Johnson + Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm) pret Covid-19 un kopš pēdējās vakcinācijas devas saņemšanas ir pagājušas 14 dienas, tad uzrādot vakcināciju apstiprinošu dokumentu (informācijai jābūt angļu valodā), persona ir atbrīvota no prasības uzrādīt negatīva Covid-19 testa rezultātu.

· Bulgārija.  Iebraukšanas un atgriešanās noteikumi
SVARĪGI! izlases veidā Bulgārijas lidostā var tikt mērīta temperatūra vai veikts COVID-19 tests.

Atjaunots 01.07.2021 09:00


Aktuālā informācija saistībā ar Covid-19

Aicinam ceļotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai par ceļošanas drošību, kas tiek publicēta atbildīgo iestāžu tīmekļvietnēs:

· Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē https://www.mfa.gov.lv/?Itemid=
· Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam https://www.facebook.com/celodrosi
· Veselības ministrijas tīmekļvietnē  https://www.vm.gov.lv/lv
· Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē https://www.spkc.gov.lv/lv
· Citas aktualitātes saistībā ar covid-19 https://covid19.gov.lv/aktualitates
· Aviokompānijas AirBaltic tīmekļvietnē https://www.airbaltic.com/lv/informacija-saistiba-ar-covid-19
Vēršam uzmanību, ka Ārlietu ministrijas mājaslapā publicētajiem ceļojumu brīdinājumiem ir rekomendējošs raksturs.
Papildus norādām, ka informācija par avioreisiem ir meklējama arī attiecīgās aviokompānijas tīmekļvietnē. Tāpat papildus informācija ir pieejama arī attiecīgo ārvalstu valsts un pašvaldību tīmekļvietnēs.

Atjaunots 01.09.2020 11:10


PTAC aicina meklēt visiem pieņemamus risinājumus

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina patērētājus, kas cietuši saistībā ar tūrisma vai pasākumu ierobežojumiem, būt saprotošiem un dot komersantiem laiku pieņemamu risinājumu rašanai.

Patērētāji PTAC vēršas ar jautājumiem par to vai var prasīt naudas atmaksu par ārkārtējo apstākļu dēļ neīstenotu ceļojumu, vai tūrisma pakalpojumu sniedzējs var naudas atmaksas vietā piedāvāt citu ceļojumu. Tāpat patērētāji satraucas par ceļojumiem, kas paredzēti pēc ārkārtas situācijas beigām. Lielākoties patērētāji vēršas PTAC pirms ir vērsušies pie pakalpojuma sniedzēja. Tāpēc atgādinām, ka vispirms patērētājiem jāvēršas pie konkrētā pakalpojumu sniedzēja.

PTAC aicina patērētājus, kas cietuši no tūrisma vai pasākumu ierobežojumiem, būt saprotošiem, ņemot vērā, ka šobrīd patiesi konstatējami tāda apmēra ārkārtēji apstākļi, kādus mēs līdz šim neesam pieredzējuši. Nepārvarama vara (šai gadījumā situācija saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību) attaisno saistību neizpildīšanu uz nepārvaramas varas laiku.  Aicinām nogaidīt un vērsties pie uzņēmējiem pēc ārkārtējās situācijas beigām, lai dotu iespēju rast abām pusēm pieņemamus risinājumus. Kā vienu no atbalstāmiem risinājumiem, īpaši tūrisma nozarē, saredzam dāvanu karšu, vaučeru, cita ceļojuma piedāvājumus.

Plašāks info : http://www.ptac.gov.lv/lv/news/ekonomikas-ministrs-iesniedz-priekslikumus-turisma-operatoru-un-agentu-darbibas-saglabsanai

Atjaunots 13.05.2020 14:00

Neizdodas atrast savu ideālo ceļojumu? Viss kārtībā! Ja to šeit neredzat, tas nenozīmē, ka tāds neeksistē!

Pastāstiet mums par savām vēlmēm, zvanot +371  25717102 vai rakstot uz celojumi@latviatours.lv.

Latvia Tours pieredze Jums palīdzēs!