Mani ceļojumi

Ceļotāju drošība Svarīga informācija tiem, kuri izbrauc ārpus Latvijas.

Ieceļošanas noteikumi Latvijā

No 25. janvāra, iebraucot Latvijā,
būs derīgs tikai viena veida tests - polimeriāzes ķēdes reakcijas (PĶR) tests ( Polymerase chain reaction (PCR) test). PĶR tests tiek plaši izmantots visā pasaulē, jo tā ir starptautiski atzīta precīzākā metode, lai noteiktu Covid-19.
Personām, kuras laikā līdz trim mēnešiem izslimojušas Covid-19, būs jāuzrāda ārsta izziņa, ka persona nav infekcioza .

V isiem pasažieriem, ieceļojot Latvijā, jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testa rezultātu un par to jāveic atzīmi aizpildītajā covidpass.lv anketā- tā ir jāaizpilda ne ātrāk kā 48 stundas pirms Latvijas robežas šķērsošanas. Tests jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā.
Ja pasažieris nebūs spējīgs uzrādīt derīgu apliecinājumu, tam tiks atteikta iekāpšana lidmašīnā. Sertifikātam jābūt rakstītam angļu, franču, vācu, krievu vai izlidošanas valsts oficiālajā valodā .
  Noteikti arī izņēmuma gadījumi, kad tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic:
· bērniem līdz 11 gadu vecumam
· tranzīta pasažieriem, kuri nepamet lidlauka kontrolējamo zonu
· pārvadātāju darbiniekiem un apkalpes locekļiem
· kravas vai tehnisko reisu apkalpes locekļiem, kuri ierodas Latvijas Republikā vai iziet no tās, veicot darba pienākumus
· personām, kuras ar atbilstošu dokumentu var pierādīt, ka viņi jau ir izslimojuši Covid-19 un kopš pēdējās slimošanas reizes nav pagājuši vairāk kā 3 mēneši
· personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19
· personas, kas ierodas no valstīm, kas iekļautas ES drošo valstu sarakstā
· diplomātiskā korpusa pārstāvjiem
· jūrniekiem, kas dodas uz vai no savas darbavietas
· Igaunijas un Lietuvas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kā arī personām, kas pastāvīgi dzīvo šajās valstīs un kas ieceļo Latvijā tranzīta nolūkos no lidostas “Rīga”.

Negatīvs Covid-19 rezultāts neatbrīvo pasažieri no obligātās pašizolācijas ievērošanas.

Līdz 7. februārim naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu visiem pasažieriem, kuriem laika posmā no 22:00 līdz 5:00 nepieciešams atstāt savu pastāvīgo dzīvesvietu Latvijā, jāaizpilda pašapliecinājuma forma. Šo formu kopā ar personas apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti – ir jāuzrāda pēc tiesībsargājošo iestāžu pārstāvju lūguma.

Stiprinot epidemioloģiskās drošības pasākumus ceļotājiem, valdība arī lēma par starptautisko pasažieru pārvadājumu aizliegumu atcelšanu, lai nodrošinātu kontrolētu un drošu pārvietošanos. Starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu būs atļauti Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas robežās, kā arī uz Šveici un Apvienoto Karalisti.
Citiem vārdiem sakot, piektdienās publicētajam SPKC Covid-19 saslimstības sarkanajam sarakstam vairs nebūs iepriekšējā nozīmē un lidojumi uz nākamo nedēļu nebūs jāatceļ.

Atjaunots 25.01.2020 13:50Svarīga informācija dodoties uz Ēģipti.

Visiem pasažieriem un bērniem no sešu gadu vecuma jāveic Covid-19 PCR tests , 72 stundas pirms ierašanās Ēģiptē . Tūristam jānovērtē laika starpība starp valstīm. Turklāt visiem ceļotājiem (arī bērniem) pirms ierašanās Ēģiptē ir jāaizpilda Valsts veselības kartes veidlapa un jābūt ceļojuma apdrošināšanai.

Testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!
SVARĪGI! Veicot Covid-19 PCR testu un aizpildot veidlapu, jāizmanto tā paša dokumenta (pases) dati, kas tiks izmantoti tālākai ceļošanai. Ceļošanai uz Ēģipti kā ceļošanas dokuments ir derīga tikai pase.
COVID-19 PCR testa nosacījumi:
COVID-19 PCR testa rezultātam ir jābūt orģinālajai kopijai vai oficiālam laboratorijas e-pastam, kas adresēts tieši tūristam / PCR tests nebūs derīgs, ja tas būs no jebkura cita e-pasta.
Covid-19 PCR testā jābūt norādītai skaidrai un korektai tūrista informācijai.
Jebkurš ar roku rakstīts COVID-19 PCR tests nebūs derīgs.
Klientiem būs jāveic COVID-19 PCR tests lidostā , ja testa rezultāts neatbildīs iepriekš minētajiem punktiem.

SVARĪGI!
Ēģiptes valdība ir apņēmusies parūpēties par COVID-19 slimnieka ārstēšanu tikai valsts slimnīcā un segt papildus izdevumus par izmitināšanu (tikai ar COVID-19 saslimušajai personai. Ģimenes locekļu izdevumi netiks segti). Atgriešanās atpakaļ Latvijā būs tūristu atbildība.

DROŠĪBA ĒĢIPTĒ! Lidostās tiek mērīta ķermeņa temperatūra. Ceļošanas dokumenti un bagāža tiek dezinficēti. Ceļojot, lidostā obligāti jānēsā sejas aizsargmaska. Arī Ēģiptē sejas aizsargmaskas ir obligātas vairākās vietās - restorānos, veikalos un sabiedriskajā transportā. Par noteikumu neievērošanu likumsargiem ir tiesības uzlikt naudas sodu 50 EGP apmērā.

Ceļošana uz Ēģipti caur Igauniju
Tranzītā caur Igauniju tiek prasīts COVID – 19 tests, Tallinas lidostā nejauši izvēlētajiem pasažieriem var pārbaudīt temperatūru un veikt COVID-19 testu.
Tallinas lidostas drošības noteikumi - šeit. 

Atjaunots 25.01.2021


Svarīga informācija dodoties uz Tenerifi.

Visiem pieaugušajiem un bērniem,  vecākiem par 6 gadiem, 72 stundu laikā (bet ne vairāk) pirms ierašanās Tenerifes lidostā jāveic COVID-19 PCR tests un jāuzrāda negatīvs testa rezultāts;

Nav atļauts izbraukt vai iebraukt salā, izņemot tūristus, kam ir negatīvs COVID-19 PCR tests un rezervēta viesnīca (drukāts viesnīcas rezervācijas vaučeris). Tūristiem tiks liegta iebraukšana Tenerifē, ja netiks uzrādīts viesnīcas rezervācijas vaučeris vai kāds no zemāk nepieciešamiem dokumentiem.

Vismaz 48 stundas iepriekš pirms iebraukšanas valstī jāaizpilda veselības veidlapa.  Aizpildot veidlapu tiks iegūts QR kods, kas vēlāk būs jāuzrāda lidostu veselības kontroles punktos. Lūdzu, ņemiet vērā, ka  veidlapā ir jānorāda viesnīcas adrese, kurā plānojat uzturēties Tenerifē. Viesnīcu adreses jautājiet savam ceļojumu konsultantam.

Pirms lidojuma uz Tenerifi visiem tūristiem ir jāaizpilda un jāizdrukā veidlapas ( TFS form 1 / TFS form 2). Veidlapas ir jāņem līdzi ceļojumā. Ja lidosiet ar čārteri, Jāaizpilda arī SmartLynx veidlapa, lūdzu jautājiet to savam ceļojumu konsultantam.

SVARĪGI! Kanāriju salas valdība ir apņēmusies parūpēties par COVID-19 slimnieku un viņu radniniekiem, kā arī segt medicīniskos un uzturēšanās izdevumus. Repatriācija būs tūristu atbildība.

Ceļošana uz Tenerifi caur Lietuvu/Igauniju
Ceļojot tranzītā caur Lietuvu netiek prasīts COVID-19 tests (bet tas nepieciešams iebraukšanai Tenerifē). Neatkarīgi no transporta, ko ceļotāji izmanto tranzītā caur Lietuvu, nepieciešams aizpildīt NPHC veidlapu
Lietuvas drošības noteikumi - šeit. 
Tranzītā caur Igauniju tiek prasīts COVID – 19 tests, Tallinas lidostā nejauši izvēlētajiem pasažieriem var pārbaudīt temperatūru un veikt COVID-19 testu.
Tallinas lidostas drošības noteikumi - šeit

Atjaunots 20.01.2020 14:50

 


Aktuālā informācija saistībā ar Covid-19

Aicinam ceļotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai par ceļošanas drošību, kas tiek publicēta atbildīgo iestāžu tīmekļvietnēs:

· Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē https://www.mfa.gov.lv/aktualitates;
· Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam https://www.facebook.com/celodrosi;
· Veselības ministrijas tīmekļvietnē  http://www.vm.gov.lv/lv/aktualitates/;
· Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē https://www.spkc.gov.lv/lv/aktualitates;
· Citas aktualitātes saistībā ar covid-19 https://covid19.gov.lv/aktualitates;
· Aviokompānijas AirBaltic tīmekļvietnē https://saite.lv/epIY3.
Vēršam uzmanību, ka Ārlietu ministrijas mājaslapā publicētajiem ceļojumu brīdinājumiem ir rekomendējošs raksturs.
Papildus norādām, ka informācija par avioreisiem ir meklējama arī attiecīgās aviokompānijas tīmekļvietnē. Tāpat papildus informācija ir pieejama arī attiecīgo ārvalstu valsts un pašvaldību tīmekļvietnēs.

Atjaunots 01.09.2020 11:10


ALTA aicina pārskatīt atbalsta pasākumus tūrisma operatoriem

Asociācija nepiekrīt publiski izskanējušajai informācijai par Covid-19 radīto negatīvo seku intensitātes mazināšanos un ekonomikas stabilizēšanos pēdējā mēneša laikā, tieši pretēji – asociācija norāda, ka ir nepieciešams celt trauksmi par kritisko situāciju, kurā, pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai Eiropā, ir nonākuši Latvijas tūrisma operatori.
"Latvijas tūrisma operatori ir visas nozares pamats. Tie ir uzņēmēji, kuri uzņemas atbildību par drošu ceļošanas un darījumu braucienu pakalpojumu nodrošināšanu Latvijas iedzīvotājiem, uzņēmumiem un visām valsts institūcijām, kā arī augstas pievienotās vērtības komplekso ceļojumu pakalpojumu sagatavošanu, pārdošanu un pakalpojumu nodrošināšanu ārvalstu viesiem Latvijā. Vēl pagājušajā gadā tūrisma nozare veidoja vairāk nekā 4% Latvijas IKP un tieši tūrisma operatori, organizējot darījumu un atpūtas braucienus, radīja augstas pievienotās vērtības pakalpojumu produktus," norāda ALTA prezidente Inga Kavaca.
Asociācija norāda, ka labprāt dalītu prieku par Latvijas sasniegto, ierobežojot Covid-19 izplatību valstī, ja vien, turpinoties ceļošanas ierobežojumiem, epidemioloģiskos panākumus neaizēnotu Latvijas tūrisma biznesa iznīcināšana. Tūrisma operatoriem, kuru darbības apjoms arī pēdējo divu mēnešu laikā ir turpinājis samazināties vairāk nekā 95% apmērā, ir uzlikts par pienākumu iznest Covid-19 ierobežošanas smagumu. Tas ir viens biznesa sektors, kuram nav bijis iespējams strādāt vismaz minimālā apjomā, lai nodrošinātu tādu ienākumu plūsmu, kas radītu pamatu tālākai darbībai.
Šobrīd Latvijā starptautiskais tūrisms – gan izejošais, gan ienākošais, ir gandrīz apturēts, kā rezultātā tūrisma operatoru darbībā ir iestājusies faktiska dīkstāve. To nosaka spēkā esošie gaisa satiksmes aizliegumi, Latvijas valsts pieeja epidemioloģiskās situācijas risināšanai, paredzot pašizolāciju kā vienīgo mehānismu, atgriežoties vai iebraucot no praktiski jebkuras Eiropas valsts.

Latvijas tūrisma aģentu un operatoru asociācija aicina nekavējoties pārskatīt atbalsta iespējas nozares uzņēmumiem, kā arī kārtību, kādā tiek noteikti ierobežojumi starptautiskajai ceļošanai.

Atjaunots 01.09.2020 11:00


Covid-19 dēļ nenotikuša ceļojuma vietā tūristi varēs izvēlēties alternatīvu piedāvājumu vai pilnu iemaksātās naudas atmaksu.

Saskaņā ar likumu tūrisma operatori naudas atmaksas vietā par nenotikušu ceļojumu ceļotājiem varēs izsniegt apliecinājumu jeb vaučeri
(turpmāk – apliecinājums) par neizmantotā ceļojuma vērtību. Ceļotājs apliecinājumu varēs izmantot cita ceļojuma iegādei pie konkrētā tūrisma operatora par to summu, kuru ceļotājs ir samaksājis tūrisma operatoram vai aģentam, ar kura starpniecību iegādāts kompleksais tūrisma pakalpojums. Vienlaikus spēkā paliek arī iespēja ceļotājam saņemt pilnu samaksātās naudas atmaksu par nenotikušu ceļojumu.

Tūrisma operatora izsniegti apliecinājumi būs derīgi līdz pat 12 mēnešiem no ārkārtējās situācijas valstī atcelšanas dienas. Savukārt, ja ceļotājs neizmantos apliecinājumu tā derīguma termiņā, 14 dienu laikā pēc termiņa beigām viņš varēs saņemt pilnu samaksātās naudas atmaksu.

Ceļotājs varēs izmantot izsniegto apliecinājumu vienam vai vairākiem ceļojumiem, kā arī nodot to citai personai vai personām, par to iepriekš vienojoties ar tūrisma operatoru.

Vienlaikus ceļotājs un tūrisma operators varēs vienoties arī par īsāku apliecinājuma izmantošanas termiņu, vai arī par citu alternatīvu risinājumu, tai skaitā naudas atmaksu. Likums paredz atļaut ceļotājam un tūrisma operatoram abpusēji vienoties arī par naudas atmaksas termiņu, vai izvēlēties tomēr tūlītēju naudas atmaksu. Tas nozīmē, ka ceļotājam tiek saglabāta izvēles brīvība pieņemt apliecinājumu vai saņemt naudas atmaksu. Gadījumā, ja puses nespēs panākt vienošanos par citu atmaksas termiņu, ceļotājam pienākas visas naudas atmaksa atbilstoši spēkā esošajam regulējumam.

Kā zināms, saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību tika noteikta virkne ierobežojošu pasākumu, kas būtiski ietekmēja tūrisma nozares darbību, liedzot ceļošanas iespējas, tādējādi apstādinot tūrisma aģentu un operatoru darbību.

Atbilstoši ES direktīvā noteiktajam, atceltu ceļojumu gadījumos tūrisma operatoriem ir jāatgriež ceļotājiem iemaksātā nauda. Saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra sniegto informāciju, tūrisma operatoru uzņemtās saistības pret ceļotājiem šobrīd sastāda līdz 18.milj.EUR.

Līdz ar to daļa gadījumu operatoriem nav iespēju operatīvi atgriezt naudu patērētājiem, jo, lai iegūtu konkurētspējīgu cenu tūrisma operators veic pamata pakalpojumu (tūristu mītne, avio biļetes u.c.) iegādi ar priekšapmaksu pat gadu uz priekšu. Turklāt, jaunu ceļojumu pārdošanas un ceļojumu īstenošanas neiespējamība pakļauj tūrisma operatoru vēl lielākam maksātnespējas riskam.

Plašāks info : http://www.ptac.gov.lv/lv/news/covid-19-del-nenotikusa-celojuma-vieta-turisti-vares-izveleties-alternativu-piedavajumu-vai

Atjaunots 11.06.2020 11:00


PTAC aicina meklēt visiem pieņemamus risinājumus

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina patērētājus, kas cietuši saistībā ar tūrisma vai pasākumu ierobežojumiem, būt saprotošiem un dot komersantiem laiku pieņemamu risinājumu rašanai.

Patērētāji PTAC vēršas ar jautājumiem par to vai var prasīt naudas atmaksu par ārkārtējo apstākļu dēļ neīstenotu ceļojumu, vai tūrisma pakalpojumu sniedzējs var naudas atmaksas vietā piedāvāt citu ceļojumu. Tāpat patērētāji satraucas par ceļojumiem, kas paredzēti pēc ārkārtas situācijas beigām. Lielākoties patērētāji vēršas PTAC pirms ir vērsušies pie pakalpojuma sniedzēja. Tāpēc atgādinām, ka vispirms patērētājiem jāvēršas pie konkrētā pakalpojumu sniedzēja.

PTAC aicina patērētājus, kas cietuši no tūrisma vai pasākumu ierobežojumiem, būt saprotošiem, ņemot vērā, ka šobrīd patiesi konstatējami tāda apmēra ārkārtēji apstākļi, kādus mēs līdz šim neesam pieredzējuši. Nepārvarama vara (šai gadījumā situācija saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību) attaisno saistību neizpildīšanu uz nepārvaramas varas laiku.  Aicinām nogaidīt un vērsties pie uzņēmējiem pēc ārkārtējās situācijas beigām, lai dotu iespēju rast abām pusēm pieņemamus risinājumus. Kā vienu no atbalstāmiem risinājumiem, īpaši tūrisma nozarē, saredzam dāvanu karšu, vaučeru, cita ceļojuma piedāvājumus.

Plašāks info : http://www.ptac.gov.lv/lv/news/ekonomikas-ministrs-iesniedz-priekslikumus-turisma-operatoru-un-agentu-darbibas-saglabsanai

Atjaunots 13.05.2020 14:00

Neizdodas atrast savu ideālo ceļojumu? Viss kārtībā! Ja to šeit neredzat, tas nenozīmē, ka tāds neeksistē!

Pastāstiet mums par savām vēlmēm, zvanot +371  25717102 vai rakstot uz celojumi@latviatours.lv.

Latvia Tours pieredze Jums palīdzēs!