Mani ceļojumi

Lielais Jaunzēlandes ceļojums

Kad braucam

Izbraukšana 07.11.2022
Atgriešanās 22.11.2022

Ilgums

16 dienas

Cena

no 4895.00

Programma

Skatīt >
Drukāt!

Ierobežoto aviobiļešu dēļ iesakām pieteikties līdz 1. augustam!

Lidojums  Rīga – Oklenda.
Polinēzijas pērle Oklenda, kas veidojusies starp seniem vulkāniem. Hauraki līcis. Pilsētas simbols  Sky TowerVaitomo alu komplekss ar krāšņiem stalaktītu veidojumiem un mirgojošu slieku plejādi. Maoru kultūras centrs Rotorua. Rotorua tiek dēvēta arī par sēra galvaspilsētu, jo atrodas ģeotermāli aktīvā joslā, kas ceļotājus priecē ar krāsainu iežu laukiem, fumaroliem, geizeriem, karstajiem avotiem, kūpošām pļavām un burbuļojošu dubļu krātuvēm. Pastaiga  Vaimangu vulkāniskajā ielejā.  Waiotapu brīnumzeme un tās slavenākie  pārstāvji – Šampanieša baseins, Mēness krāteris, Mākslinieka palete, Velna tintes pods u.c. Tradicionālais  hangi mielasts un maoru priekšnesumi.  Apslēptā ieleja jeb  Orakei Korako – ģeotermālais parks, kura ainavas liek apšaubīt acīm redzamo. Relaksācija maori gaumē   Wairakei Terraces Thermal Spa.  Huka ūdenskritums. Atpūta  Taurangas zeltainajā smilšu pludmalē pie Pārpilnības līča un kāpiens  Maunganui kalnā.
Lidojums  Rotorua – Velingtona.
Jaunzēlandes galvaspilsēta  Velingtona. Valsts  dārgumu krātuve jeb  Te Papa muzejs. Prāmis uz dienvidu salu, škērsosim Kuka straumi, vienā pusē vērojot Tasmana jūras, otrā – Klusā okeāna ainavas.  Cape Foulwind iespaidīgie stāvkrasti un pastaiga līdz roņu kolonijai.  Paparoa nacionālais parks ar kaļķakmens klinšu roboto piekrasti. Ainavisks brauciens līdz Pankūku klintīm, saulriets okeāna krastā. Brauciens gar okeāna piekrasti cauri mūžseniem lietusmežiem,  Rietumzemes nacionālais parks ar ledāju mēlēm –Franča Jozefa un  Fox ledājiem. Matesona ezers, virs kura fotogēniski paceļas sniegotās 3497 m augstā Tasmana un 3724 m augstā Kuka kalnu virsotnes.   Aspiring  nacionālā parka zilie kalnu upes baseini. Senā zeltraču pilsētiņa  Arrowtown.  Kvīnstauna – Wakatipu ezera un  Remarkables kalnu grēdu ieskāvumā, kalpo kā vārti uz gleznaino  Fjordu nacionālo parku. Iespēja doties uz majestātisko   Milford Sound fjordu vai pavadīt aktīvu dienu Kvīnstaunā, pasaules aktīvās atpūtas galvaspilsētā. Jaunzelandes elegantākā pilsēta Danīdena ar skaistām koloniālā laikmeta ēkām.  Tuneļa pludmales krasts, kur okeāns vairāk kā 7 km garumā ir  izgrauzis piekrastes klintis, vietām veidojot savdabīgas arkas un tuneļus.  Otago pussala ar Karalisko albatrosu un  zilo pingvīnu kolonijām.
Lidojums  Oklenda – Rīga.

Cenā iekļauts:
• lidojumi Rīga – Stokholma – Doha – Oklenda un Oklenda – Doha – Minhene – Rīga;
• iekšzemes lidojumi Jaunzēlandē saskaņā ar programmu;
• komfortabls autobuss ceļojuma laikā;
• prāmis Velingtona – Piktona;
• 3* un 4* viesnīcas un 3* moteļi saskaņā ar programmu, divvietīgi numuri ar dušu un WC, brokastis;
• ekskursijas saskaņā ar programmu un ieejas maksa programmā minētajos apskates objektos;
• minētās maltītes – 1 pusdienas (09.03.), 2 vakariņas (11.03., 13.03.), tradicionālais hangi mielasts (07.03.), • mīdiju un Sauvignon Blanc degustācija (10.03.);
• grupas vadītāja un vietējo gidu pakalpojumi;
• veselības apdrošināšana.

Par papildu maksu:
• ieejas maksa objektos, kuri nav minēti programmā vai atzīmēti kā "papildus";
• personīgie tēriņi un dzeramnaudas apmēram 75 NZD apmērā.

Detalizēts apraksts vēl nav pieejams

Neizdodas atrast savu ideālo ceļojumu? Viss kārtībā! Ja to šeit neredzat, tas nenozīmē, ka tāds neeksistē!

Pastāstiet mums par savām vēlmēm, zvanot +371  67 085 001 vai rakstot uz celojumi@latviatours.lv.

Latvia Tours pieredze Jums palīdzēs!

Programma

1. diena

10.25 pulcēšanās Rīgas lidostā (iepretim airBaltic birojam)
12.25 – 12.40 lidojums Rīga – Stokholma (airBaltic)
16.25 lidojums Stokholma – Doha (Qatar Airways)

2. diena

00.35 ielidošana Dohā
02.25 lidojums Doha – Oklenda, lidojums pretī laikam, nakts lidmašīnā

3. diena

05.30 ielidošana Oklendā
Brokastis, Kia Ora Jaunzēlandē! Jaunzēlandes Ziemeļu salu raksturo vulkāniskā darbība, kas radījusi fantastiskus nacionālos parkus, un valsts nozīmīgākās pilsētas – reģiona metropole Oklenda un galvaspilsēta Velingtona ar nacionālo muzeju Te Papa. Brauciens uz Waitomo.
Waitomo alas – alu komplekss pārsteidz ar krāšņām dabas veidotām kaļķakmens skulptūrām un jāņtārpiņu mirdzumu, kas alas tumšajās sienās atgādina nakts zvaigžņotās debesis. Izbrauciens ar laivu alu kompleksā rada sirreālas sajūtas.
Brauciens līdz Rotorua, vakars aklimatizācijai un atpūtai viesnīcā.

4. diena

Rotorua – maoru kultūras un ģeotermālo aktivitāšu centrs Jaunzēlandē.
Rotorua tiek dēvēta par sēra galvaspilsētu, jo atrodas ģeotermāli aktīvā joslā, kas ceļotājus priecē ar krāsainu iežu laukiem, fumaroliem, geizeriem, karstajiem avotiem, kūpošām pļavām un burbuļojošu dubļu krātuvēm.
Pastaiga un braucien ar kuģīti Rotomahana ezerā Waimangu vulkāniskajā ielejā – ieleja un ezeri ir unikāla liecība Taraveras vulkāna izvirdumam 1886. gadā. Vulkāns dunējis vairākas dienas, aprokot vairākus maoru ciematus, tā atskaņas bijušas dzirdamas pat Oklendā un Kraistčērčā. Vulkāniskās darbības rezultāts ir krāsainas terases un pasaulē lielākais karstais avots-ezers.
Wai-o-tapu brīnumzeme – viens no krāšņākajiem dabas parkiem vulkāniskās darbības zonā. Par to liecina nosaukumi: Šampanieša baseins, Mēness krāteri, Mākslinieka palete, Lēdijas Noksas geizers, Velna mājvieta, Varavīksnes krāteris, Velna tintes pods, Prīmulu terase, Līgavas plīvura ūdenskritums – un ticiet, neviens no šiem nosaukumiem nav pārspīlējums!
Vakarā iespējams apmeklēt Polynesian Spa – baseinu komplekss ar termālo avotu ūdeni ( www.polynesianspa.co.nz ).

5. diena

“Gredzenu pavēlnieka” liecības Hobitonā (Movie Set Tour) – filmu triloģija “Gredzenu pavēlnieks” atnesa pasaules slavu tās režisoram Pīteram Džeksonam un pievērsa pasaules uzmanību Jaunzēlandes fantastiskajai dabai. Filmēšana notika visas Jaunzēlandes teritorijā, bet Hobitona ir viena no retajām vietām, kur saglabātas liecības no filmēšanas laukuma.
Hells Gate jeb Vārti uz elli – ģeotermālais parks, kura ainavas liek apšaubīt acīm redzamo. Dēvēts par Brīnišķīgo briesmoni, viens no aktīvākajiem parkiem ar geizeriem, kūpošiem fumaroliem, silīcija terasēm, karstajiem avotiem un mutuļojošu dubļu ezeriem. Viens no parka lepnumiem ir Kakahi ūdenskritums, kas ir lielākais karstais ūdenskritums Dienvidu puslodē.
Tradicionālais hangi mielasts un maoru priekšnesumi – aizraujošs vakars, iepazīstot maoru tradīcijas, prasmes, dejas un dziesmas un baudot bagātīgu mielastu.

6. diena

Brīva diena Rotorua – iespēja atpūsties un apmeklēt Polynesian Spa – baseinu kompleksu ar termālo avotu ūdeni (www.polynesianspa.co.nz, ieeja no 19 NZD) VAI atpūta Taurangas pludmalē un iespēja uzkāpt Maunganui kalnā – pusotras stundas brauciena attālumā no Rotorua atrodas Pārpilnības līcis jeb Bay of Plenty un Jaunzēlandes pludmaļu galvaspilsēta Tauranga. Piedāvājam doties (bez papildus maksas) uz Taurangas zeltainajām pludmalēm, pavadīt laiku Pārpilnības līča pludmalēs, vērot sērfotājus un uzkāpt Maunganui kalnā, no kura paveras lielisks skats uz pilsētu VAI
papildus (pēc izvēles un par papildus maksu, 175 EUR) - ekskursija uz aktīva vulkāna salu Pārpilnības līcī. Unikāla iespēja apmeklēt Whakaari jeb Balto salu, kas ir vienīgais aktīvais jūras vulkāns Jaunzēlandē un viens no vieglāk pieejamajiem aktīvajiem vulkāniem pasaulē.
Vulkāna lielākā daļa atrodas zem ūdens, līdz ar to, pēc brauciena ar kuģīti, izkāpšana notiek vulkāna virsotnē, aiztaupot ceļotājiem kāpienu līdz krātera malām. Uz salas dosimies speciālistu pavadībā 1-1,5 stundu garā pastaigā pa krātera iekšējo malu, vērojot aktīva vulkāna darbību – krātera rēkšanu un mutuļošanu, vulkāna tvaiku, burbuļojošu masu un košos ezeriņus, kas liecina par sēra klātbūtni. Pēc vulkāna apmeklējuma, atgriežamies uz kuģīša, kur tiks servētas vieglas pusdienas un būs iespēja nopeldēties (no kuģa klāja). Pārpilnības līcī mājo delfīni un vaļi – veiksmes gadījumā, atceļā vērosim šos jūras iemītniekus. Ekskursijas cenā ietilpst transports no Rotorua uz tūres sākuma vietu, brauciens ar kuģīti, pastaiga pa vulkāna krātera iekšējo malu, angliski runājoši vietējie gidi un pavadoņi, drošības ekipējums (ķivere un gāzmaska), pusdienas, atļauja atrasties īpaši aizsargājamā dabās zonā. Klientiem jābūt slēgtiem apaviem ar rievotu zoli un vējjakai, rekomendējam ņemt līdzi ūdeni dzeršanai un pretiedeguma krēmu (nav nepieciešama īpaša fiziskā sagatavotība). Gids dosies tūrē, ja būs vismaz 6 braucēji. Vulkāna apmeklētāju skaits ir stingri ierobežots. Rekomendējam pieteikties ļoti laicīgi, vismaz 3 mēnešus pirms ceļojuma!
Kā ikviena vulkāna apskate, ekskursijas norise notiek piemērotos dabas apstākļos, ņemot vērā ceļotāju drošību. Ikdienā Whakaari vulkāns atbilst 1.vulkāna trauksmes līmenim.

7. diena

Lidojums Rotorua – Velingtona.
Jaunzēlandes galvaspilsēta Velingtona – vistālāk uz dienvidiem esoša valsts galvaspilsēta. Te Papa Tongarera muzejs jeb TE PAPA ir valsts nacionālais muzejs un gleznu galerija, ko dēvē par valsts dārgumu krātuvi. Pusdienas. Velingtonas botāniskais dārzs – 25 hektāru teritorija sniedz ieskatu Jaunzēlandes vietējo augu valstī, dārzs sargā aizsargājamu dabas teritoriju un ziedu kolekcijas. Brīvs vakars Velingtonā.

8. diena

Prāmis Velingtona – Piktona – pārceļamies no uguns un vulkānu veidotās Ziemeļu salas uz sniegoto klinšu un mūžzaļo mežu un fjordu valsību – Dienvidu salu. Šķērsosim Kuka straumi, no vienas puses vērojot Tasmāna jūras, no otras – Klusā okeāna roboto piekrasti.
~3 st. ekskursija, iepazīstot reģiona trīs slavenības – Marlborough fjordu, zaļās čaulas mīdijas un vietējo vīnu Sauvignon Blanc. Brauciens ar kuģīti pa gleznainajiem fjordiem. Fjordu ūdens ir bagāts ar uzturvielām, tādēļ te labi jūtas jūras putni, pingvīni, roņi un te mīt trīs sugu delfīni. Vērojot piekrastes idilliskās ainavas, nonāksim pie kādas no vietējām audzētavām, uzzināsim par vietējo delikatešu audzēšanas tradīcijām un, protams, nogaršosim mīdijas un noslēgsim degustāciju ar glāzi Marlborough Sauvignon Blanc.

9. diena

Brauciens cauri ainaviskam kalnu reģionam līdz rietumu piekrastei un Tasmāna jūrai.
Stāvkrasts pie Cape Foulwind – Ābels Tasmans šo zemesragu nokristīja par Klinšaino ragu, bet savu tagadējo nosaukumu tas ieguva pēc tam, kad kapteiņa Kuka kuģis cieta no piekrastes vējiem un tika novirzīts no plānotā kursa. Tieši piekrastes vēju un ūdens ietekmē Dienvidu salas rietumu krasts piedāvā ko līdz šim ceļojumā neredzētu – kaļķakmens robotas klintis, alas un slāņainus klinšu veidojumus, kas vērojami piekrastē un Paparoa nacionālajā parkā.
~1,5st.(2km) pastaiga gar klinšaino krastu no Cape Foulwind līdz roņu koloniju Taurangas līcī.
Punakaiki – viena no neparastākajām vietām Jaunzēlandē, kur sirreālajās, Mēness ainavām līdzīgajās Pankūku klintīs okeāna viļņi šķeļas un traucas debesīs.
Vakariņas viesnīcā un atpūta pie Tasmāna jūras.

10. diena

Rietumzemes nacionālais parks – ļoti iemīļots ceļotāju vidū, tā galvenais magnēts – Franča Jozefa un Fox ledāji, kas ir unikāli ar to, ka ledāju mēles atrodas gandrīz jūras līmenī līdzās zaļojošiem mežiem. Liela daļa ledāju mēles ir izkusušas kalnu upēs, bet šīs divas ledāju mēles siedz iespēju nokļūt pie ledāja bez īpaša aprīkojuma.
Franča Jozefa ledājs – maori šo vietu saukuši par Ledus meitenes asarām, savukārt pēc austriešu pētnieka ekspedīcijas ledāja mēle nosaukta Austroungārijas valdnieka vārdā. ~1,5 stundas gājiens līdz ledāja mēlei.
Papildus – lidojums ar helikopteru virs ledājiem (piem., Franz Josef un Fox ledāji ar nosēšanos uz ledāja 20 min. 240 NZD; Fox ledājs un Kuka virsotne no 30 min. 310 NZD; Grand tour no 40 min. 450 NZD) un iespēja apmeklēt Ledāju karstos avotus (Glacier Hot Pools no 28 NZD).

11. diena

Fox ledājs – otra tūristiem pieejamā ledāju mēle, lielākā un garākā no Rietumukrasta ledājiem. Lai nokļūtu pie ledāja, jādodas pastaigā, veicot ceļu pa ieleju, ko gadu tūkstošos izgrauzis ledājs.
Garš brauciens līdz Kvīnstaunai (~330 km) – brauciens gar okeāna piekrasti cauri mūžseniem lietusmežiem. Pa ceļam piestāsim pie skatu punkta Knights Point, apmeklēsim Aspiring nacionālā parka koši zilos upes līčus (Blue Pools) un piestāsim senā zeltraču pilsētiņā Arrowtown. Laiks pilsētas ielās un namos ir apstājies, pilsēta ir labāka liecība zelta laikmetam šajā reģionā.
Vakarā ierašanās Kvīnstaunā – Vakatipu ezera un Remarkables kalnu grēdas ieskautā pilsēta pazīstama kā ekstrēmo aktivitāšu galvaspilsēta. Kopīgas vakariņas.

12. diena

Brīva diena Kvīnstaunā – Kvīnstauna ir gan pasaules aktīvās atpūtas galvaspilsēta, gan vārti uz fjordu nacionālo parku. Šai dienā iespējams atpūsties gleznainā ezera krastos, izbraukt ar Skyline gondolu vai vēsturisku tvaika kuģīti pa Vakatipu ezeru VAI
papildus (pēc izvēles un par papildus maksu 135 vai 375 EUR) - ekskursija uz Milforda fjordu - unikāla iespēja doties Milford fjorda kruīzā un skatīt iespaidīgos Jaunzēlandes fjordus.
Ekskursijai iespējami divi varianti:
1) 135 EUR – transfērs ar autobusu no Kvīnstaunas līdz Milforda fjordam, vērojot gleznainās ainavas, kruīzs pa Milforda fjordu (~1st.40 min), atgriešanās Kvīnstaunā. Ekskursijas ilgums 12-13 stundas.
2) 375 EUR – lidojums ar helikopteru no Kvīnstaunas līdz Milforda fjordam, kruīzs pa Milforda fjordu (~1st.40 min), lidojuma atpakaļ uz Kvīnstaunu. Ekskursijas ilgums 3,5-4 stundas. Cenā iekļautas piknikveida pusdienas. Ekskursijās sniegtā informācija un instruktāža ir angļu valodā. Impro grupas vadītājs dosies Milford fjorda ekskursijā ar autobusu, ja būs vismaz 6 braucēji. Autobusa ekskursiju garantējam, ja to piesakiet un apmaksājiet līdz 25.01.2019. Helikoptera ekskursija tiek rezervēta uz pieprasījumu (rakstot Jūsu konsultantam).
Fjordu nacionālais parks – iespējams, Jaunzēlandes skaistākā un nepieejamākā daļa. Nokļūt pie fjordiem iespējams tikai no jūras puses vai šķērsojot ezerus, kalnus un ielejas, līdz iespējams sasniegt kāda fjorda pirkstu, kas izrobojis salas dienvidrietumu krastu.

13. diena

The Catlins – Jaunzēlandes dienvidaustrumu piekraste pagaidām ir masu tūrisma neskarta un viens no vismazāk apdzīvotajiem reģioniem valstī, te vērojamas kontrastējošas ainavas no klinšainas piekrastes un bangojoša okeāna līdz mierpilniem līcīšiem un plašām pludmalēm, lietus mežiem un ūdenskritumiem, te mīt aizsargājamu putnu sugas, piekrastē sastopami roņi, jūras lauvas, pingvīni.
Slope Point – Dienvidu salas galējais dienvidu punkts un iespaidīgas klinšainās piekrastes ainavas. NB! vadoties no ūdens līmeņa un iespējas iekļūt alās – majestātiskās Cathedral Caves – viens no Jaunzēlandes interesantākajiem, bet grūtāk pieejamajiem dabas objektiem, okeāna izgrauztas alas piekrastes klintīs Vaipati pludmalē. Alu augstums sasniedz 30 metrus. Lai nokļūtu alās, jādodas ~30 min. gājienā (vienā virzienā), iespējams saslapināt kājas, noderēs kabatas lukturītis.
Purakaunui ūdenskritums – viens no Jaunzēlandes atpazīstamākajiem ūdenskritumiem, kas rotā pastkartes un kalendārus. Brauciens līdz Dunedin.

14. diena

Danīdenas centra apskate. Dienvidu salas otra lielākā un Jaunzēlandes elegantākā pilsētas, kas tiek salīdzināta ar Skotijas galvaspilsētu Edinburgu. Pilsētas atpazīstamības zīme ir greznā dzelzceļa stacijas ēka, pieminekļi un Ginesa rekordu nopelnījusī stāvākā iela pasaulē Baldwin Street.
Lidojums Dunedin – Auckland, transfērs uz viesnīcu.
Papildus – iespēja uzbraukt Sky Tower (no 29 NZD) – Oklendas simbols, 328 metrus augsts tornis. Tā vidusdaļā izveidots skatu laukums, bet drosmīgākie metas lejā gumiju sasaistē.

15. diena

Oklenda (Auckland) – Jaunzēlandes lielākā un kosmopolītiskākā pilsēta, tās siluetu veido seno vulkānu zaļie pauguri un atpazīstamais Debesu tornis (Sky Tower) pilsētas modernajā centrā, atmosfēru – mūždien rosīgā piekraste Viaduct Harbor un Hauraki līcis. Oklendas centra apskate – Vidaduct Harbour – oklendieši pilsētu dēvē par Buru pilsētu, jo visapkārt tai plešas ūdeņi, ostmalas promenādes ir iecīnīta atpūtas vieta. Queen Street un ieskats Parnell Village kvartālos.
Maungakiekie (One Tree Hill) – 182 metrus augsta sena vulkāna virsotne un nozīmīgs maoru centrs, no kura paveras lielisks skats uz pilsētu. Transfērs uz lidostu.
15.15 – 23.15 lidojums Oklenda – Doha

16. diena

02.40 – 07.00 lidojums Doha – Minhene
09.35 – 12.45 lidojums Minhene – Rīga