Mani ceļojumi

Apburošā Slovākija

Kad braucam

Izbraukšana 18.09.2021
Atgriešanās 24.09.2021

Ilgums

7 dienas

Cena

no 189.00
Drukāt!

Slovākija – īpaša valsts. Te, nelielā valstī, var atrast visu: ainavisku dabu, no augsto kalnu virsotnēm, pāri ezeriem un lejā pa ūdenskritimiem līdz brīnumainiem stalaktītiem dziļās alās; bagātu vēsturi pilnu ar tradīcijām, dziesmām un noslēpumiem pilnām pilīm, gardu ēdienu un relaksējošiem termālajiem baseiniem.
Apmeklētas vietas ceļojuma laikā: Varšava – Pienini Nacionālajā parks – nobrauciens ar plostiem un pusdienas Guraļu krogā - Poprada – Tatranska Lomnica (Augstie Tatri) - Košice – Levoča – Spiškas cietoksnis - “Vrbov” termālais parks – Demanovas stalaktītu alas: Brīvības ala - Akvaparks Bešeňová – Oravas pils.

1. diena
Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Laiks ceļā, Lietuva, Polija, pārbrauciens uz Varšavu. Brīvs laiks pastaigai vēsturiskajā Varšavas centrā, kuras laikā varēsiet redzēt Pils laukumu, Karaļa pili, Varšavas vecāko baznīcu – Sv. Jāņa baznīca, te pat būs tirgus laukums, gotiska stila baznīcas un senas māju fasādēs. Laiks pusdienām. Pārbrauciens uz Krakovu. Nakts viesnīcā Krakovas apkaimē.

2. diena
Brokastis viesnīcā. Ceļš ved pāri Tatriem. Pārbrauciens uz Slovākiju. Mūs sagaida Pienini Nacionālais parks - pats mazākais no Slovākijas nacionālajiem parkiem, taču tā krāšņums un augu valstība ir visbagātākā. Otrs vecākais Slovākijas parks, kurš atrodas uz pašas robežas ar Poliju. Tieši starp divām valstīm, kalnu pakajē, ir izveidojusies aizsargājamā zona. Viens no populārākajiem un iemīļotākajiem laika pavadīšanas priekiem parkā ir nobrauciens ar plostiem pa Dunajecas upi, kuru izbaudīsim arī mēs, jautru, nacionālajās drēbēs tērptu laivinieku pavadībā! Upe pati par sevi nav dziļa, bet ļoti daudz krāču un vietām ļoti strauja, taču plostnieki savu darbu prot, līdz ar to brauciens ir drošs un patīkams. Brīnišķīgi kalnu skati pavada visu braucienu! Brauciens ilgst aptuveni divas stundas pa 11 km garu trasi. Esam veikuši ūdens ceļu un tagad laiks ir ieturēt pusdienas! Mūs jau gaida nacionālajā Guraļu krogā parka kalnu ielokā, kurā ir iespēja iedzert slovāku nacionālo dzērienu Borovičku un uzlaist kādu danci.. slovāku tautas nacionālie ēdieni, dzērieni, slovāku dziesmas – te būs jautri! Labi paēduši, izpriecājušies, dodamies uz Popradu. Nakts viesnīcā.

3. diena
Brokastis. Brīva diena Popradā. Piedāvājam, par papildus maksu, doties ekskursijā iepazīt kalnu burvību un apburošo Košices pilsētu (25 EUR).
Dosimies skaistā pastaigā kalnos. Augstie Tatri ir nacionālo parku ieskauti, šeit, kalnos, atrodas aptuveni 100 ezeru un vairāki ainaviski ūdenskritumi. Šodien redzēsim daļiņu no visa, ko sniedz Augstie Tatri - mūs sagaida Tatranska Lomnica. No panorāmas laukuma kalna virsotnē paveras elpu aizraujošs skats uz Augsto Tatru kalnu burvību, kur var redzēt vairākas smailes, un kalnu ezerus. Pastaiga būs interesanta! Katrs varēs izvērtēt savus spēkus garākā vai īsākā pastaigā. Redzēsim arī vienu no Agsto Tatru ezeriem.. Pusdienu pauze kalnu krodziņā. Dodamies tālāk..
Pārbrauciens uz Košicu. Kājāmgājēju ekskursija Košicē vietējā gida pavadībā. Otrā pēc lieluma pilsēta Slovākijā, atpazīstama pēc sava brīnišķīgi atjaunotā vēsturiskā centra, kā arī pēc gotiskās Svētās Elizabetes katedrāles (XIV gs.). Galvenā Košices iela, kas ir piepildīta ar augstmaņu pilīm un katoļu baznīcām, šodien ir gājēju zona ar daudziem veikaliņiem, kafejnīcām un restorāniem. Šo ieliņu iziesim ar gidu, un dzirdēsim stāstus par to, kā pilsēta ir augusi. Pilsētā ir daudz muzeju, kā, piemēram, pazemes Arheoloģiskais muzejs, Bendes bastions ar seno ieroču izstādi, Slovākijas tehnikas muzejs ar planetāriju un citi muzeji. Brīvais laiks Košicē. Iespēja apmeklēt tirdzniecības centru “Aupark”, kurā varēsiet sapirkties dažādus gardumus, izbaudīt kafiju vai arī aiziet uz sev vēlamu muzeju! Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

4. diena
Brokastis. Piedāvājam ekskursiju uz Spišku un “Vrbov” termālo baseinu parku (25 EUR).
Sāksim mūsu dienu ar Levočas pilsētas iepazīšanu. Levoča ir bijušais centrs un pati bagātākā pilsēta Spišas reģionā. Dotajā brīdī Levoča ir kultūrvēsturisks dārgums starp Slovākijas pilsētām, kura ir slavena ar Svētā Jēkaba katedrāli, kur atrodas pasaules augstākais gotiskais altāris (19 m), kā arī ar senlaicīgiem nocietinājumiem. Gida pavadībā iziesim cauri mazām pilsētas ieliņam, iepazīsim pilsētas vēsturi un tradīcijas. Būs iespēja ieiet suvenīru veikaliņā, vai izbaudīt tasi kafijas vietējā kafejnīcā. Dodamies tālāk uz Spiškas cietoksni, kas iekļauts UNESCO pasaules mantojumā kopš 1993. gada un ir viens no lielākajiem un varenākajiem cietokšņiem Viduseiropā. Ir saglabājušās cietokšņa daļas, kas tika uzceltas XIII-XV gs. Cietoksnis aizņem 4,4 ha lielu platību un atrodas uz dolomītu klintīm gandrīz 200 m virs apkārt esošajiem laukiem un virs pilsētiņas Spišske Podhradje. Daudzi šo cietoksni uzskata par Slovākijas nacionālo simbolu. Izstaigājuši cietoksni, nofotografējušies un iegādājušies suvenīrus, dodamies uz pilsētiņu, kurā ir laiks ieturēt pusdienas. Tālāk, Termālais parks “Vrbov” - baseinu komplekss ar termālo ūdeni (26 – 38 С°). Geotermālais ūdens baseinos ienāk no vairāk par 2000 m liela dziļuma un satur minerālus, kas labvēlīgi ietekmē ādu, elpošanas, kustību, nervu u.c. sistēmas. Apmeklētāju rīcībā ir bārs ar uzkodām, labi paēst var arī Kolibā, kas atrodas tieši termālo baseinu teritorijā. Atpūtušies, atgriežamies viesnīcā. Nakts viesnīcā.

5. diena
Brokastis. Pārbrauciens uz Demanovas ieleju. Slovākijas alas ir īsti dārgumi, kas tūristiem piedāvā neparastu pieredzi un iespēju atklāt noslēpumaino un apburošo pazemes valstības skaistumu. Demanovas stalaktītu alas ir visskaistākās un interesantākās Slovākijā. 2 km pastaiga pazemē pa alu labirintiem un zālēm piecos dažādos līmeņos. Demanovas Brīvības ala, kuru mēs apmeklēsim ir viena no skaistākajām Eiropas alām un pati apmeklētākā ala Slovākijā. Alai ir sarežģīta koridoru, pazemes zāļu un grotu sistēma. Bez stalaktītiem, stalagmītiem un brīnumainiem akmens ūdenskritumiem šeit atrodas arī nelieli pazemes ezeriņi ar bagātīgiem stalaktītu rotājumiem dažādos veidos.
Akvaparks Bešeňová. Liels termālo baseinu komplekss, kalnu ieskauts. Šeit paveras skats uz Augstajiem un Zemajiem Tatriem.. kas var būt labāks? Siltais baseina ūdens, ar pasakainu dabas ainavu.. Baseinu komplekss piedāvā 3 baseinus telpās, ja laika apstākļi ir drūmi. Taču, ja vēlies izbaudīt skaistos skatus, 8 baseinus ar ģeotermālu ūdeni un 5 baseinus ar saldūdeni atradīsi zem klajas debess..
Izpeldējušies, dodamies uz Oravas pili, kas atrodas uz 112 metrus augstas klints pie Oravas upes un tiek uzskatīta par pašu skaistāko Slovākijas pili. Pils it kā karājas tieši virs upes, un tieši šī novietojuma dēļ tai ir vēl viens nosaukums - “ērgļa ligzda”. Tiem, kuri vēlas, būs iespēja apmeklēt pili. Gadsimtu gaitā, pils ir augusi, un šodien tajā atrodamas 154 dažādas istabas un zāles, 754 pakāpieni un protams pasakaini skati! Pils celšana ir bijis garš process, un katrs gadsimts pils arhitektūrā ir atstājis savas pēdas: šodien gan pils ārpusē, gan interjeros var manīt dažādus arhitektūras stilus: gotika, renesanse, baroks un pat elementi no modernisma. Brīnišķīgais skats, kas ieskauj Oravas pili no visam pusēm, spēj apburt ik vienu. Tie, kuri ir izvēlējušies neiet uz pili, varēs izbudīt brīvu laiku Oravas pils pakājie, pilsētiņā. Laiks pusdienām. Pārbrauciens uz Poliju. Nakts viesnīcā.

6. diena
Brokastis. Tranzīts - Polija, Lietuva. Laiks pusdienām. Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā.

Cenā iekļauts:
transporta pakalpojumi-komfortabls autobuss ceļojuma laikā;
grupas vadītāja pakalpojumi;
ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas par papildmaksu;
nakšņošana 3* viesnīcās divvietīgos numuros ar WC un dušu, brokastis;

Par papildus maksu:
veselības apdrošināšana;
izbrauciena ekskursija "Augstie Tatri un Košice" - 25 EUR/pieaugušajam, 20 EUR/bērniem līdz 12 g.v.;
izbrauciena ekskursija uz Levoču, Spišu ar atpūtu termālajā parkā "Vrbov" - 25 EUR/pieaugušajam,
20 EUR/bērniem līdz 12 g.v.;
piemaksa par vienvietīgu istabu viesnīcā- 80 EUR;
papildvieta autobuša- 90 EUR.

Neizdodas atrast savu ideālo ceļojumu? Viss kārtībā! Ja to šeit neredzat, tas nenozīmē, ka tāds neeksistē!

Pastāstiet mums par savām vēlmēm, zvanot +371  67 085 001 vai rakstot uz celojumi@latviatours.lv.

Latvia Tours pieredze Jums palīdzēs!

Programma