http://www.facebook.com/latviatours.leisurehttp://www.youtube.com/user/lidot123http://latviatoursblogs.com/
 
 
JAUNUMI E-PASTĀ
 
Atsauksmes
Izlasot sludinājumu laikrakstā Diena, 1998. gadā es pieteicos konkursā uz stipendiju, lai mācītos kādā no Pasaules Apvienotajām koledžām. Tanī brīdī neaptvēru šī lēmuma nozīmību. Kad konkursa rezultātā man tika dota iespēja mācīties Li Po Chun United World College Honkongā, es un mana ģimene bijām šokā. Tam sekoja vairāku stundu garas sarunas ar Juri, kurš visu sīki izstāstīja, nomierināja un mudināja pieņemt šo izaicinājumu. Neskatoties uz to, ka tā bija viena no labākajām starptautiskajām skolām pasaulē, kuru mācību maksu mēs nekad nebūtu varējuši atļauties, tas, ko es ieguvu, bija daudz vairāk - tā bija dzīves skola visos tās aspektos. Pateicoties Jura ieteikumam un pamudinājumam, man bija šī iespēja, es varēju pēc tam iestāties vairākās universitātēs ASV, saņemot stipendiju piedāvājumus. Viennozīmīgi tas, kas es esmu un ko ir izdevies sasniegt, ir pateicoties šai pirmajai iespējai, kura man nebūtu bijusi, ja Juris nebūtu Latvijā izveidojis UWC pārstāvniecību. Jura saskarsmes prasmes un spēja saskatīt un attīstīt talantus ir izcilas! Joprojām regulāri sazināmies un uzskatām viens otru par draugu! Jura daudzgadējā pieredze karjeras konsultanta lomā noteikti būs noderīga arī maniem bērniem!" 


Sabīne Sīle-Eglīte, uzņēmēja
Labdarības fonda/veikala "Otrā Elpa" līdz-dibinātāja, valdes locekle
Stokholmas Ekonomikas augstskolas Mediju Centra programmu vadītāja

Jura Tūna komentārs:

Sabīne ir izmantojusi bezmaksas iespēju studēt Starptautiskā Bakalaura (IB) programmā, uzvarot Latvijas konkursā uz Apvienotajām Pasaules koledžām (United World Colleges, UWC). Šis konkurs notiek ik gadu, parasti no decembra līdz martam. Sīkāku informāciju varat iegūt šeit: https://uwclatvia.wordpress.com/ Uzvarēt konkursā togad bija ļoti grūti, ja nemaldos, uz 5 ceļazīmēm bija aptuveni 250 pretendenti. Pašlaik jauniešiem paveras arī citas iespējas un konkurence ir krietni mazāka. Uzvarot, Sabīnes šoks bija vairāk pārsteigums, kā arī dzimtā Jelgava un Honkonga šķita nesavienojamas pasaules ;-) Sabīnes stāsts ir par uzdrīksēšanos. Ne tikai par UWC, bet arī turpmāk dzīvē. Pēc pirmās stipendijas 16 gadu vecumā, uz nākamo, jau 18 gados ASV. Vēlāk brīvprātīgā darbs bez algas Ķīnas bērnu namā. Pašlaik Sabīne liek lietā visas savas zināšanas un pieredzi tepat Latvijā, vadot bezpeļņas organizāciju. Viņa ir organizācijas sirds un dvēsele. Sabīne vairākus gadus vadīja arī UWC Latvijas organizāciju, ziedojot savu laiku bez atlīdzības, jo UWC bija organizācija, kas palīdzēja viņai iegūt Pasaules klases izglītību. Es gribētu ar Sabīnes piemēru iedrošināt jauniešus meklēt iespējas, kuras vienmēr ir un drosmīgi tās apgūt.
Man jāsaka liels paldies, ka Juris ieteica University Foundation gadu pirms bakalaura mācību uzsākšanas Lielbritānijā, kura man bija pilnīgi sveša valsts un kultūra. Veiksmīgās mācības un iejušanās jaunā vidē man paplašināja horizontu un atļāva iestāties Top5 starptautiskā biznesa skolā Lielbritānijā, kas nebūtu iespējams bez šāda lieliska sagatavošanās gada. Labākā investīcija ir savā izglītībā un es ikvienam iesaku ieklausīties Jura izglītības ceļa rekomendācijās.

Rūdolfs Veiss, Finanšu konsultants, Katarā
 
Jura Tūna komentārs:
Rūdis ir pabeidzis specializēto vācu valodas apmācības skolu un viņa angļu valodas zināšanas bija nepietiekamas pat uz Foundation (Sagatavošanās Universitātei) gadu. Bija nepieciešams apmeklēt “pre sessional” ātros intensīvos angļu valodas kursus, kas ļāva Rūdolfam iekļauties programmā no oktobra. Pēc sekmīgas Foundation programmas pabeigšanas Rūdolfs iestājās Aston University, Birmingemā uz tā dēvēto “sandvich” četru gadu mācību kursu. Viņa prakses vietas pēc diviem Universitātē pavadītajiem gadiem bija Pekinā, Ķīnā un Xerox, Lielbritānijā. Rūdis jau ceturtajā kursā saņēma uzaicinājumu darbam Briselē un pašlaik strādā Katarā.
2010. gadā, pēc Jura ieteikuma, es beidzu valodu kursus - English2000 Anglijas pilsētā Bornmutā (skaista vieta jūras krastā). Tur es iepazinos ar studentiem no visas pasaules. Iepazinu to kultūras iezīmes un tradīcijas. Jura piedāvātā programmā man bija arī iespēja padzīvot angļu ģimenē. Šis laiks man deva jaunu, vēl nebijušu pieredzes bagāžu manā turpmākajā  dzīvē. Juris man palīdzēja gan praktiski, gan morāli situācijas, kad bija grūtības ar darba atrašanu. Kā zināms, tajā laikā Eiropā bija recesijas periods ekonomikā. Pateicoties viņam, es ieguvu kontaktus ar tur dzīvojošiem latviešiem. Tomēr visvairāk pateicīgs viņam es esmu universitātes izvēlē, kuras procesā Juris man deva noderīgus padomus, kuru realizācija vēlāk attaisnojās par visiem 100 procentiem. Ko man ir devusi pieredze Lielbritānijā? Pateicoties tai, es esmu ieguvis pietiekoši augsti vērtētu darbu Latvijā un pašreiz vēl papildinu savas zinības Doktorantūrā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā budžeta grupā. ,,Mūžu dzīvo mūžu mācies!’’ Paldies, Juri, gan par profesionālo, gan cilvēcisko palīdzību. Ne mirkli neesmu nožēlojis Tevis piedāvāto virzienu ceļā uz manu mērķu sasniegšanu.

Agris Liepa, pasniedzējsLatvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā

Jura Tūna komentārs:
Agris ir izgājis milzīgu pazemības skolu ārzemēs, cīnoties par savu izglītību. Relatīvi vājas angļu valodas zināšanas neļāva Agrim uzreiz uzsākt mācības maģistratūrā. Bija nepieciešams iziet sagatavošanās valodu kursus. Ģimene pārdeva savu mežu, lai apmaksātu studijas, bet arī ar to nepietika. Agrim vajadzēja strādāt un mācīties paralēli, lai sakrātu naudu maģistratūras studijām. Viņš to paveica un pašlaik nenožēlo ieguldītās investīcijas.2005. gadā, pateicoties Jurim, iestājos Pre-masters sagatavošanās kursos Anglijā un kopš šī brīža mana akadēmiskā un profesionālā karjera ir veiksmīgi attīstījusies. Šobrīd vadu enerģētikas uzņēmumu Eiropā, kas specializējas būvniecības un inženierijas jomā. Varu lepoties ar vairāk kā 10 gadu ilgu pieredzi stratēģiju izstrādē un spēju piesaistīt potenciālas starptautisku uzņēmumu investīcijas Latvijā, Lielbritānijā, Šveicē un Čehijā. Pateicoties sadarbībai ar Juri, Anglijā esmu ieguvis doktora grādu un maģistra grādu investīciju un banku vadībā, kā arī ekonomista kvalifikāciju Latvijas Universitātē.

Mihails Kuzņecovs


Jura Tūna komentārs:
Mihails diezgan labi pārvaldīja angļu valodu un jau bija nolēmis doties pēc otra bakalaura diploma uz nelielu, relatīvi nesen akreditētu Universitāti Skotijā (Universitāšu reitingā Nr. 92), kuru viņam ieteica draugi. Tomēr, pirms doties ceļā, nolēma uzklausīt alternatīvu viedokli un iegriezās mūs birojā. Novērtējot Mihaila teicamās atzīmes un augsto sagatavotības līmeni, es ieteicu viņam 4 nedēļu sagatavošanās kursus (Pre Masters) un iedrošināju pretendēt uz pieprasītāku un prestižāku Universitāti reitinga pirmajā trīsdesmitniekā un vienu no TOP Universitātēm viņa specialitātē, kas starp citu bija arī Eiropas labākā sporta Universitāte. Mihailam bija melnā josta džudo cīņā un man likās tas būtu būtiski savienot mācības ar sev tīkamo sportu. Mihails veiksmīgi pabeidza maģistratūru Loughborough Universitātē un tad doktorantūru Brunel Universitātē Londonā. Laba izglītība viņam nodrošināja labi atalgotu darbu specialitātē un vēlāk iespēju nodibināt pašam savu biznesu.
 Vidusskolā nolēmu, ka vēlos iegūt izglītību kādā no pasaules vadošajām universitātēm, bet man bija ļoti neskaidrs priekšstats par to, kā notiek pieteikšanās un kādas ir prasības. Kad sāku interesēties par to vairāk, šis mērķis izskatījās gandrīz neiespējams.
Jurim ir ārkārtīgi liela pieredze un zināšanas izglītības jomā un plašs starptautisku kontaktu loks. Pateicoties tam, viņam izdevās precīzi saskatīt labāko ceļu, kuru man iet, lai maksimāli uzlabotu savas iespējas. Rezultātā man izdevās tikt Kembridžas universitātē, Dabaszinātņu programmā. Nu jau esmu veiksmīgi ieguvis gan bakalaura, gan maģistra grādus un sāku savu profesionālo karjeru Šveicē. Paldies!

Ansis Štrodahs
 

Jura Tūna komentārs:
Anša veiksmes stāsts ir balstīts uz viņa paša milzīgo un pacietīgo darbu. Jau no 11. klases laikiem viņš darbojās Latvijas Cietvielu Fizikas Institūtā kā zinātniskais līdzstrādnieks. Viņa ieejošais līmenis angļu valodas eksāmenā IELTS bija 8,5! no 9.0 iespējamiem punktiem. Vidējā atzīme skolu beidzot virs 8,5 ar 9 un 10 Fizikā, Matemātikā un citos profilējošos priekšmetos. Respektīvi, pēc visiem kritērijiem viņš varētu pretendēt uz studijām ļoti labā Universitātē, bet Lielbritānijā TOP Universitātes atzīst tikai "A līmeņa" (A levels) un Starptautiskā Bakalaura (IB) kursus, kuri Ansim nebija pieejami Latvijā. Mēs uzsākām darbu un 11 mēnešu laikā sagatavojamies intervijai uz Kembridžas Universitāti Gonville and Caius Koledžu un Ansis to veiksmīgi izturēja. Aiz muguras palika sagatavošanās gads Universitātei (University Foundation), “Java” datoru kurss, angļu valodas studijas, vairākkārt pārrakstītas esejas un testi. Pēc bakalaura grāda iegūšanas Ansis pabeidza arī maģistratūru tur pat Kembridžā - Pasaules TOP Nr. 1 labākajā Universitātē.
После окончания средней школы в Киеве я решила, что хочу продолжить свое образование в Великобритании. Juris помог мне найти подходящий колледж, где я закончила A levels, что в последствиипозволило мне поступить в LSE.

Olga Popova, Ukraina

 
Jura Tūna komentārs:
Ar Olgu un viņas vecākiem iepazinos izstādē Kijevā. Olgas ambīcijas bija ļoti augstas, bet ar bijušās PSRS teritorijas vidusskolas izglītību es nevarēju viņai neko garantēt. Lai iestātos Oksfordā vai London School of Economics vajadzēja iziet divgadīgos "A level" kursus, kaut vai tas izklausījās kā palikšana uz otro gadu un ceļš atpakaļ uz vidusskolu. Īstenībā tas nemaz tā nav, jo Lielbritānijas "A level" ir it kā 12. un 13. klase pēc Latvijas standartiem. Ukrainā Olga pabeidza vidusskolu ar 10 klasēm un ļoti labi iederējās gan pēc vecuma, gan ārzemnieka Diploma.

Noderīga informācija ceļotājiem | Nosacījumi un atrunas | Privātums un sīkdatnes | Ceļojumu indekss | Karjeras iespējas
* Independently owned and operated by SIA Latvia Tours.